Katastrofa, kritizuje ministr cosi. Po jeho zásahu dvojnásobná.

Kolbiště demokracieMinistři v dnešní tzv. zastupitelské demokracii mají úděl cikánů. Nutně takoví musejí být, jsou-li voleni na omezenou dobu, která je navíc obvykle zkrácena politickými turbulencemi ‘patové’ demokracie, která vskutku neumí chodit jinak než po patách. S nadsázkou můžeme říci, že cikána ani ministra nezajímá, co bude zítra; oba žijí pouze palčivým dneškem.

Ministr – nebo zkrátka jenom šéf – se na svém místě udrží leckdy sotva rok. S čímž samozřejmě už předem počítá. Není tedy divu, že angažmá takového člověka v ředitelské pozici hravě překonává nejotřepanější polistopadové báchorky o stylu vedení socialistických podniků. Hlavními krédy jsou ‘Hlavně to nějak doklepat do konce’ a ‘Po mně potopa’.

Řídící ‘pracovník’ má jediný zájem – činit ve své funkci většinou něco velmi nepatrného, co po svém skončení může vypadat dobře na papíře, když se to dobře napíše. Ideálně ještě pár hodin poté, co své místo konečně opustí. Poté, co je účastníkům taškařice vyplaceno horentní odchodné (už se ani neví, kdo způsobil, že se vyplácí, a nikdo po tom ani nepátrá), už ať to, co se šéf snažil ‘řídit’, vezme čert.

Ještě předtím se ministr ovšem musí uvést do funkce, ukázat, že nové koště dobře mete. Vyházet lidi, kteří pracovali pod jiným šéfem, a dosadit své vlastní kolegy, kterým slíbil odměny. Potom se musí vymezit proti předchozímu vedení. Jak v takovém bordelu mohlo pracovat? Všechno je špatně! Pryč se šlendriánem! Bouchnout do stolu se musí před objektivy televizních kamer. Nejsme jako oni, my to budeme dělat dobře.

Když je něco špatně, nejjistější je dnes zrušit to. Cestu ke komunismu jsme zrušili, byla prý nereformovatelná, tak co s ní. Dnešek je ještě nereformovatelnější. Často se zruší úplně všechno, a pak se zjistí, že to pořád není ono. Ale vypadá to dobře na tiskovce – podívejte, kolik jsme ušetřili, když jsme všechno zrušili. Pak ministr či šéf odejde, a je čas na tiché bilancování fatálních chyb, které byly napáchány.

Někde prý chybí tisíc pracovníků, kteří kontrolovali spravedlivé vyplácení sociálních dávek. Zrušil je jakýsi Drábek. Když byl ve funkci, přezdívalo se mu génius; byl i u Šípa v televizi, bavič. No, po něm nastoupil jiný génius, který v nastoupené linii geniálnosti utěšeně pokračoval. A po něm nastoupí další a další.
Máme čím dál geniálnější ministry, kteří odhalují čím dál větší katastrofy svých předchůdců…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ