Katolík Zeman odmítl katolíka Putnu (a katolík Schwarzenberg se může pominout)

SvatouškovstvíVlastně se jenom divíme, že se k aféře aspiranta na profesora M. C. Putny, prozatím prezidentem odmítnutého, ještě nejvyjádřil ‘katolík’ Kalousek.

Karel Schwarzenberg prezidentu Zemanovi otlouká o hlavu, že se zachoval jako protektorátní vláda, která odmítala uznat katolického a svobodozednářského filosofa a spisovatele Zdeňka Kalistu. Nebo něco takového, nedává to moc smyslu. Zatáhl do toho i Gottwalda, a tak dále. On už je takový.

Je docela směšný katolík Schwarzenberg, když poukazuje na Putnovo katolictví. Katolíkem je totiž i Zeman, v nějakém prezidentském interview to o sobě prohlásil.

Katolíkem je dneska v ČR kdekdo, ateisti i satanisti, obecně mnoho nevýslovných hlupců, tupců a pitomců; stačí se podívat do vlády. Kalouskova TOP09 (ba on samotný) v tomto směru vyniká. Rádobykatolický může být i kdejaký plátek vydávaný za denní tisk, když si dá do názvu slovo ‘lidové’.

Být katolíkem je dnes zkrátka in, vždycky na své katolictví můžete stočit řeč, když se vám nedaří; můžete ho používat i jako štít proti sokům. Kolemjdoucí vyžírkové, zloději, lichváři, trhani, nevychovanci, ožralové a prostitutky vám hned jak uslyší vaše katolické zaklínání začnou vyjadřovat podporu, co si to ten Zeman dovoluje, a taky se rozhovoří o svém nelehkém údělu katolíků a katoliček.

Profesor by přitom měl být v prvé řadě člověk, který dovede zachovat dekorum, lhostejno, jak emocionální, afektovaný či ‘veselý’ od přirození je. Dokonce je lhostejno, považuje-li sám sebe za katolíka. Dekorum je nekatolické a apolitické.

M. C. Putna zatím napsal do Lidovek sloupek ‘Zlý dědek z Vysočiny’, kde se oslími můstky od Jaroslava Haška přes genius loci tvrdého kraje dostal v závěru konečně k té poznámečce, kterou chtěl sdělit a která iniciovala sepsání celého článku – totiž že M. C. Putnovi při prezidentské volbě vadí ‘manipulátorská genialita některých adeptů’.

Myšlen samozřejmě Zeman, nemyšlen Schwarzenberg, kde ‘manipulátorská genialita’ celého jeho týmu (občas se zdálo, že tím týmem je celý český tisk) byla teprve omračující.

Ale to už tak tihle katolíci – nebo bych měl napsat spíš ‘katolíci’ – asi mají, že vidí třísku v oku druhého, ale ne trám v tom svém.

Ať se potom katolík Martin C. Putna nediví, že katolík Miloš Zeman teď taky vidí jenom jeden divný článek a ještě zvláštnější Putnovu agitaci pro Schwarzenberga, a nechce mu kvůli tomu přiřknout profesuru, přehlížejíc celý ostatní Putnův geniální konvolut.

Mimo to, prezident nakonec Putnu profesorem uzná. Média mu poradí, co má učinit, a on to udělá. Je to starý člověk, který se již bojí projevit svůj názor navenek, aby si nikoho nepohněval.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ