Kde bylo nejvíc nácků? V koncentráku, přece!

VlajkyTak už je to jasné. Nejvíc nácků bylo v koncentráku.
Že by byli nacisté zastoupeni v koncentračních táborech v hojnější míře, než kteříkoliv další lidé? Zdá se vám to postavené na hlavu?

To byste se sebou měli něco dělat. Čeští politici – rozhodně víc než 60 % – vás totiž svými výroky budou přesvědčovat, že je tomu skutečně tak.

Například když jeden takový výr nejasného původu – rozumějte: jaký je původ jeho působení v politice; kdo dopustil, že vůbec mohl usednout na politické bidlo a jak je možné, že na něm hoví stále – prohlásí o konkurenčním politickém projektu, že je „téměř náckovský“.

Jiné sůvě pak – jsouc členkou urážené strany – ta slova samozřejmě hned začnou vadit tak strašlivě, že se automaticky rozštěbetá o historii svého rodu a s vrozenou grácií Heleny Růžičkové sykne něco o fackách. Ale to je už naprosto předvídatelné chování, na kterém nezáleží (rozebrali jsme ho tu ve článku).
Inu, kdo na to ještě máte chuť, přečtěte si, jak to zase bylo.

Závěr? „Téměř náckovská“ je tedy strana, jejíž členky a jistě i členové mají pohnutou historii svých rodin, kde se to jenom hemží Mauthauseny, Ravensbrücky a kdoví jakými dalšími podobnými městy. Taková logika je možná asi opravdu jenom v české politice. Nebo bychom měli napsat v náckovské politice, protože všichni její členové se tak navzájem nazývají?

Postavte před českého politika bílou kouli, on prohlásí, že je to černý čtverec. Můžeme pak jenom domýšlet, jak je to s kvalitou zákonů; domnívám se však, že kdybychom je všechny obrátili přesně naruby, budou velmi dobré.

Je to skvělý námět na kreslenou zvířecí satiru, něco ve stylu Fritz the Cat (což je dost strašný film). Náckující ptáci nebo Nácfóglové by se to mohlo jmenovat. Každopádně heslo už putuje do našeho politického slovníku, vybaveno čapkovsky lakonickou hyperbolou:

Nácek: Označení politika, jehož předci trpěli v koncentráku, konkurenčním politikem, jehož předci trpěli v koncentráku.

Odhlédněme od kinematografie a slovníků do světla reality. Nemáte občas chuť přinejmenším poslat do plynu každého antičlověka, který vypouští z úst taková hloupá přirovnání, jako že naprosto cokoliv (osoba, strana, věc, činnost, počasí) je náckovské, i něco, co náckovským z objektivních důvodů nemůže být? Nevadí vám ta inflace nácků? Jak pak máme poznat, kdo je nácek, když jím jsou všichni?

Už dlouho věříme, že válečné německé „konečné řešení“ bylo naprosto absurdním, nelogickým a iracionálním plánem – skoro sabotáží –, kterým Hitler dosáhl jenom toho, že byl vbrzku poražen rozdílem třídy.
Ale ne proto, že nejvíc nácků bylo v koncentráku…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ