Kdyby byl Tyrš po mamince Židem, na negrech z Afriky by to nic nezměnilo aneb Polemika s lidskoprávním invalidou

Miroslav TyršJiří Hrebenar na svém human rights blogísku rozvinul obzvláště rádobychytrou poznámku. Citujme (pozor, dlouhá stať plná slovní hlušiny): «Pokud by se potvrdil židovský původ Tyrše, Bartoš se svými extrémisty by vypadal zcela regulerně jako totální idiot a hlavně by od něj odešlo mnoho extrémistů, kterým svým antisemitismem dodává naději na znovuobnovení dávno zapomenutých devadesátých let minulého století, kdy skinhead snil o nadvládě bílých a zkáze Židů, Romů a dalších nepřátel krajně pravicových ideologií.)»

Vozíčkář v zajetí lidských práv z Tyršova malovaného portrétu, na němž tento vypadá jako Felix Dzeržinskij, usoudil, že může jít o Žida, čemuž by prý napovídalo i sokolovo německé příjmení. Chyba lávky. Podle serveru YadVashem se pár příjmení Tirsch (případně Tursz) vyskytlo pouze na východě Polska, daleko od Tyršova rodného Děčína, zlomek Terschů je rovněž v Rakousku. Je nám líto, tohle nevypadá na Žida.

Kdo říká, že kdo vypadá jako cikán, nemůže hajlovat?
Podrážděné vágní syčení dnešních sokolů směrem k Bartošem restaurovanému «Tyršově praporu» je rovněž dostatečným důkazem, že Miroslav Tyrš nemá s Židy cokoli společného, neboť kdyby měl, dávno by s tím sokolíci nebo Židovská obec práskli na stůl. Takhle zbývá sokolům jenom prázdné klapání zobáky, které ve vší nahotě odhaluje, že celý Tyršův odkaz byl vytunelován havloidy, kteří Boha v sokolské přísaze nahradili Pravdou a Láskou, aby náhodou neurazili nějakého Žida, kterých je dnes v Sokolu stejně nejvíc.

Chytrý Bartoš, maje nastudovány historické prameny, zkrátka s bezproblémovou postavou Miroslava Tyrše, která je národovecky neotřesitelná, opět bezchybně a zcela samozřejmě trefil do černého. Jako hřejivý bonus se – v Bartošově případě již typicky – rozhostilo frázovité kejhání pravdolásky, která se z Tyrše snaží v křeči obratem učinit div ne druhého Havla nebo podobného internacionalistu. Jak krásně převídatelné. To vše se totiž děje jenom proto, že Tyršovo jméno zmínil on, A. B. Bartoš, člověk s nálepkou antisemity, který nejde pro Žida daleko.

To je mimochodem druhá věc, která se mi na A. B. Bartošovi a Národní demokracii, s níž je pevně spjat, líbí. Je v dnešní době mnohem elegantnější a správnější říci zkrátka, že Židé (cikáni, eskymáci, Češi, dosaďte si podle své libovůle) jsou problém. A ne upřesňovat to hloupě, že tedy prosperujícímu státu vadí Židé-pravdoláskaři, Židé-podporovatelé USA a Izraele pod vládou jestřábů, Židé-konzumenti rozvratné americké propagandy, a že hrstku Židů ortodoxních, těch zachumlaných v kaftanech, kteří nevědí o politice, by náš národní stát snad ještě dokázal unést. Nebo těch neřízených vlastizrádnou propagandou. Nebo že vadí cikáni, kteří kradou a bijí lidi, a nikoli ti, kteří se zvláštní vůlí drží sami na uzdě, nějakým podivným nedopatřením téměř asimilováni. Vždyť tyto rozdíly každý vidí.

Takové zhůvěřilé rozvádění zjevného je zcela zbytečné a vede pouze do záhuby, v níž člověka záhy utopí nekonečný příval prázdných slov a neplodných debat. Tak se tomu ostatně děje vždy, když si Západ v agónii vycucává z prstu další směšné nuance, subkategorie a podmínky až do naprosto nepatrných rozdílů, aby ještě více zmátl tupé davy.

Tak tu máme tucet «protimuslimských» stran brojících proti africké imigraci, a ejhle, ony k tomu jedním dechem dodávají něco zcela nesouvisejícího, a sice, že většina by jich ráda přijímala jakési «křesťanské uprchlíky» (třeba černochy z muslimských oblastí s bombou ukrytou v Bibli). Jiné strany, moc jich není, neskočily na tuto trapnou hru a říkají jednoduše: «Křesťan nekřesťan, což Afričanům nestačí Afrika – jako nám Evropa?» Ano! Čert vem křesťany, kurdy, jezídy, a kdoví, co to tam v té černé díře všechno žije. Koho to vůbec zajímá? Snad nějaké podivíny, co si to přečtou v knížce The World Factbook, kterou vydává CIA.

Spojení «křesťanští uprchlíci» aspiruje na blábol století. Zní to něco jako od Václava Havla nebo od Lízy Simpsonové. Takové na první pohled vznešené pojmy totiž nejsou ničím jiným než slovním balastem bez jakéhokoli významu, jejichž jediným smyslem je rozmělnit a otupit společnost. Havloidní sokolové nebo vzorní katolíci, co si před spaním pouštějí motivační videa s americkou lesbou Ellen DeGeneres, a já nevím jaká ještě spousta dalších bezvýznamných skupin tvořících dnes zmatenou směs «západní civilizace», ti všichni pak mohou sáhodlouze debatovat o tom, jak je to skvělé, přijímat bratry křesťany. Případně, že je to skvělé za podmínky, že tito přijímaní křesťané nebudou provádět svým ženám obřízku. (Vysvětlete mi prosím, jak se stane, že duchem přítomného bílého Evropana postihne nutkavá potřeba angažovat se ohledně obyčejů nějakých křováků?) Případně, že… spousta dalších planých řečí.

Někteří jedinci si na planých kecech postavili svoje živobytí. NGO, gender, expertství přes judaismus nebo antisemitismus, human rights, lidská práva (určitě to není to samé), aktivismus, whistleblowing, fingering, waterboarding. Čím více takových paskvilních slov v životopise, tím lépe. Sám nevím, které slovo tam nepatří. Co vím jistě – do České republiky, státu uprostřed Evropy, kde se mluví česky, nepatří všechny.

Kyvadlo rozumu se hrozivě vychýlilo do chaosu bezobsažných pojmů, nyní nás tak čeká hladký kmit zpět ke strohosti a věcnosti.

Tedy: Tyrš zcela jistě nebyl Žid. Ano, má možná židovské nebo dinárské rysy. Kdyby byl Žid, nic by to na ničem nezměnilo. Ani na Bartošově přijetí u «extremistů, kteří sní o nadvládě bílých»[(c)J. H.] Na přijímání afrických migrantů už vůbec ne. Že někdo vypadá jako Žid, neznamená, že nemůže mít Židů plné zuby. Třeba zrovna těch, kteří mu vadí. Neboť jakoukoli skupinu lze, je-li to nutné, samozřejmě rozlišit na podskupiny. Ale pouze, je-li to skutečně nutné.

Skupině «Afričtí křesťanští uprchlíci» je však nadřazena skupina «Lidé, kteří nemají v Evropě co pohledávat», v tomto případě tedy vůbec rozlišovat nemusíme. Tak činí jenom Jiří Hrebenar a jemu podobní, kteří hltají americkou návnadu plnou prázdných NGOismů i s navijákem.

Tyrš - Dzeržinskij - Tuka

Mussoliniho prapor. Havlisté ze Sokola vám řeknou, že Tyrš by video nedokoukal do konce.

Aktualizováno.
«Muslimové jsou házeni do jednoho pytle s teroristy, bez ohledu na jejich skutečné názory či nepřebernou rozmanitost náboženských směrů,» stojí v textu petice nazvané Výzva vědců, kterou autoři zveřejnili v pondělí na internetu. (zdroj: iDnes)

A přesně o tom jsem tu psal. Gratuluji NGOistům. Patetickému názvu jejich spolku («Výzva vědců») a jeho kydům («Bez ohledu na nepřeberná rozmanitost náboženských směrů») jsem zde již v předstihu věnoval tento řádek: Takové na první pohled vznešené pojmy totiž nejsou ničím jiným než slovním balastem bez jakéhokoli významu, jejichž jediným smyslem je rozmělnit a otupit společnost.

Aktualizováno.
Návštěva z Židovské obce Praha, nějaký sokol jim poslal tento článek mailem, aby zapátrali v archivech a našli Tyršovy židovské kořeny. To je vynikající ohlas. Každou badatelskou aktivitu podporuji a oceňuji!

Aktualizováno.
Starosta s místostarostou Sokola Brno spáchali předšalomní výzvu.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 3,67)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Kdyby byl Tyrš po mamince Židem, na negrech z Afriky by to nic nezměnilo aneb Polemika s lidskoprávním invalidou

 1. Jiří Hrebenar napsal:

  Ten Bartoš je vůbec tragikomik. Pokleká a vtipně pronáší slib. Potom sepisuje takové blbosti. Vůbec představa, ve které je brýlatý pán se Zemánkem blanickým rytířem, tak ta je opravdu komická.

  Mimochodem, Bartoši, nastudovaného nic nemáš. Naschvál tady zmiňuješ tatínkovu větev Tyrše, ale maminčinu Kirschbaumovu nikoli, protože z ní by židovští předci mohli skutečně pocházet a ty bys vypadal jako idiot…….což mimochodem vypadáš i nyní. Ale je to zábavné

  http://www.hrebenar.eu/2015/08/jiri-hrebenar-kdyby-byl-tyrs-po-mamince-zidem-potom-by-bartos-naletl-na-svou-nevedomost/

 2. Jiří Hrebenar napsal:

  Bartoš je xenofob i rasista plný vlastních frustrací, což dodává i tímto článkem

 3. Montisan napsal:

  Jé Jiříku! Tě vítám! Co ty frustrovanej, tys frustrace sama, přeci, ne?:))) Jsi se tam na těch tvých nablblých stránkách se zablokovanýma diskusema (páč si podělanej z neschopnosti fundované reakce na cokoliv co nezapadne do tvýho debilo-havlidního mozkovýho schemátku) už nudil, tak jsi koukám využil link co jsem ti poslal mejlem na místní blogísek! Ale zklamu tě, pan Bartoš sem nechodí. Já ho ani neznám, znám osobně z té strany jen bratra pana Papaziána z Unie otců, jistého Luciána a to je stejnej nebo podobnej kokot jako ty:)

VLOŽIT KOMENTÁŘ