Amnestie: horký brambor všech ODSáků. Přehledný seznam všech Pavlů, kteří o ní nic nevědí

Připodělanost, nerozházet si to, skrýt se za kolektiv. Klausova amnestie nepáchla, když to o ní amerikánsko-havlistická média tvrdila. Začala zapáchat až nyní, když do ní všichni začali šťourat, kdo za ní stojí.

Potrefené husy si amnestii začaly přehazovat jako horký brambor nebo přinejmenším šišku; nikdo si ji nechce dobrovolně nacpat do krku. Nikdo nechce mít nic společného s „vlastizrádnou“ amnestií. Ga ga ga! Směšné je to husí hemžení vší vysoce postavené nomenklatury. Nejde z něj husí kůže, husí kůži z amnestie mají všichni ti polopotentáti, kteří se za ni stydí.

Vezměme to popořádku. Kdo všechno tedy se slavnou amnestií prý nemá nic do činění?

 • Kalousek Miroslav a Nečas Petr za ní prý nestojí (Kalousek ostatně nestojí nikdy za NIČÍM, to je svaté dogma). Ač amnestii Nečas, ODSák, podepsal (bez jeho podpisu by nevstoupila v platnost). Můžeme se jenom domnívat, že nejistou a třesoucí se jeho ručku vedl zkušenější soudruh „katolík“ Kalousek z TOP09, jak už to tak na vládě chodí.
 • Jakl Ladislav, Folimanka von a Hájek Petr, Affen nicht von, nejbližší Klausovi spolupracovníci, s ní taky nemají nic do činění. Odpůrce letního času a zpocených cyklistů a cyklistek Jakl se přitom před dvěma měsíci vyjádřil, že rozhodnutí o parametrech amnestie vzešlo pouze z diskusí prezidenta Václava Klause a jeho nejbližších spolupracovníků. Vlastně žádné přitom. Přitom je přívlastkové a levičácké. Jednou tak a podruhé jinak, žádná souvislost mezi tím.
  Hájek řekl o Mynářovi, že lže, jako když Rudé právo tiskne a nádavkem připojil cosi o záchodě – právě odtud prý prezidentův kancléř čerpal informace o původu amnestie.
 • Mynář Vratislav, kancléř nynějšího prezidenta Zemana, asi sám váhá, tak nám v mezičase otcovsky sděluje, že za amnestií stojí trio Hájek, Hasenkopf a Jakl.
 • Koudelka Zdeněk. Jeho jméno nenápadně zmínil Hasenkopf, nemůže ho prý potvrdit ani vyvrátit.
 • Hasenkopf Pavel, klausovskému Hradu blízký právník, na zaječí hlavu přísahá, že ani on se na amnestii nepodílel tak, aby se to o něm mohlo říkat.
 • Blažek Pavel, ODSák, současný ministr spravedlnosti. I jeho jméno nenápadně zmínil právník Hasenkopf. Ministr obratem odpověděl, že Hasenkopf lže jako když tiskne. Obešlo se to tentokrát bez Rudých práv a záchodů, na které má asi copyright Hájek.
 • Němec Pavel, bývalý ODSák, bývalý US-DEUák, bývalý ministr spravedlnosti, kdoví čeho všeho je ten člověk ještě bývalý. Možná je to nakonec bývalý člověk. Toho zlověstně vytáhl z klobouku Mynář v rozhovoru s Hasenkopfem, co prý si zaječí právník myslí o tom, že za amnestií je Němec. Hasenkopf byl zmaten, o spojení Němce s amnestií zřejmě neměl nejmenšího tušení. No, možná o něm neví ani sám Mynář. Každopádně mu to nezabránilo dát Hasenkopfovi obratem výpověď. Vlastně ta Mynářova podivná otázka možná byla tak zamýšlena. Ať by na ni Hasenkopf odpověděl jakkoli – ano, že o spojení Němce s amnestií ví, nebo že o něm neví –, stejně by dostal padáka. Pavel Němec je pro Mynáře zřejmě cosi hrůzostrašného. Ukáže na člověka a vyřkne: „Tys ve spojení s Pavlem Němcem, ať tě peklo pohltí!“. Nebožák jen odevzdaně zaúpí: „Proč já?“, přijme svůj trpký osud vyvrhele, a pokorně zemře.
 • Zeman Pavel, státní zástupce, médii velebený zástupce nové justiční vlny (prý nikoli se starým obsahem). Pospíšilová, Šott, Bradáč. Nová vlna je vždycky trochu avantgardní. Každopádně prý dobře funguje, tvrdí to přece média. „Lidé znovu začínají věřit justici,“ znějí hrdě titulky v tisku. Zemanovo jméno v souvislosti s amnestií proto vytane na mysli. Amnestie přece taky fungovala jako na drátkách – mávnutím proutku český stát přestal potřebovat věznice. Tak že by u tohoto dobře fungujícího skutku nebyl dobře fungující Zeman? To se nechce věřit… Nebo snad Pavel Zeman dělá dobře fungující skutky pro jiné lidi, než pro které je dělá Klaus? Hmm…

Každopádně přejme našim ODSákům a pravičákům, stojícím za amnestií, kterou na sebe šlechetně vzal bývalý prezident Klaus (a média mu – jak už tato v ČR fungují –, jako výraz díků za tuto šlechetnou upřímnost, amnestii patřičně omlátila o hlavu a za jásotu krvelačných davů mu ji rozmazala po celém těle), trochu více odvahy.

Bude to jistě těžké, po tom, co média udělala z Klause vlastizrádce (a tedy i z těch, co amnestii skutečně připravili, byť se média snažila všemožně přesměrovat viditelnou zlobu pouze na osobou Klause).

Inu, tak už to v naší skvělé demokracii chodí, že je plná paradoxů. Samí věhlasní pravičáci, ODSáci, právníci, a světe div se, spáchají vlastizradu. Zvláštní, že?

Ale není to žádný div. Máme už tu zkrátka taková zvláštní média a takové zvláštní pravičáky a ODSáky, takže o podobné bizarní paradoxy není nouze. Jednou tak, chvilku onak.

Jednou jsi v KSČ, pak zase v ODS nebo katolík. Jako na houpačce. Asi jde jenom o to, aby se houpačka nezastavila. Slovo už nic neznamená, jak se praví v jedné písni.

Ať si tedy každý skutečný strůjce „Klausovy“ amnestie dopřeje kus odvahy, a veřejně se přihlásí: „Já to byl!“ Nemůže to být horší, než to je. Můžeme se dozvědět už naprosto cokoli, všichni už jsme stejně zcela otupení. Média toho člověka za takové prohlášení možná ukamenují. A možná ne. Co na tom záleží.

Když dneska nezáleží už ani na prosté pravdě, na tom, že se někdo normálně přihlásí k tomu, co učinil, a za co snad nemá důvod se stydět.

***Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Amnestie: horký brambor všech ODSáků. Přehledný seznam všech Pavlů, kteří o ní nic nevědí

 1. Marie M. napsal:

  Kde je čest a odpovědnost? Amnestii asi stvořila pětiletka, nebo už fakt nevím.

VLOŽIT KOMENTÁŘ