Kočka leze dírou (Hatikva)

Dobrá kočka, která nešidíNení žádným tajemstvím, že lidovou píseň Kočka leze dírou, pes oknem složil a napsal český skladatel Adam Benjamin Petr z Hájku v 16. století, když pozoroval živelný příchod přivandrovalých kupců z Orientu. Mnozí byli zarostlí a špinaví, proto ty zvířecí příměry. «Nebude-li pršet, nezmoknem“ je pak alegorickým vyjádřením víry, že nečeský element nikdy nepřesáhne únosnou mez. Vzhledem k tomuto skrytému extremistickému podtextu původního textu byla druhá sloka nedávno pozměněna (viz ukázka), aby lépe vystihovala současný oficiální společenský diskurs a směřování ČR.

Jako první zkopírovali Čechovu melodii Italové pro svůj halucinující popěvek Fuggi, fuggi, fuggi dal questo cielo (Ztrať se, ztrať se, ztrať se z té oblohy), aby pak šlehačku slíznul Smetana a svou Vltavu zasadil zpět do českých reálií. Nakonec přišel Šmuel Kohn, kterému několikrát vylouhovaná Vltava ještě dobře posloužila jako základ pro melodii Hatikvy, izraelské hymny. No, možná to bylo trochu jinak, ale stejně je zajímavé, jak se ty jednoduché melodie podobají.

Hlasy poslance Daniela Korteho, respektive zpěváka Daniela Landy snad v hudební ukázce poznal každý. A kdo ne, ten se jistě rád dozví text cizí hymny. Najdete jej, jako obvykle, na vašem tradičním košer gay serveru okoun.cz.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 3,50)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Kočka leze dírou (Hatikva)

  1. Schlomo napsal:

    Tak Strauss prcackar z N.Y. kde honil onu cernou uklizecku po hotelu nahaty a pozdeji za pomoci soukmenovcu z ni udelali lharsteinku byl zatcen a hrozi mu 10 let za organisovani prostitucniho ringu -proste delal pasaka . Jeden z elity EU sef Svetove banky a malem president Francie. Pekna verbez dnes vladne .
    Angela Merkelovičová

  2. objevitel napsal:

    Ta hymna je tak tvrda ze vam z ni narostou pejzy i na pejzech, tak sem pro jistotu davam neco ‘teplejsiho’..
    dailystormer.com/bradley-manning-to-get-taxpayer-funded-fag-hormone-treatment-in-prison/

VLOŽIT KOMENTÁŘ