Krátce k prezidentské volbě v Rakousku

Rakousko volilo prezidenta. Zbyli mu dva kandidáti: typický Rakušan, Svobodný Norbert Hofer, a typický vídeňský imigrant, Alexander van der Bellen za Zelené. Dopadlo to katastrofálně, tedy přinejmenším z hlediska matematické pravděpodobnosti. Ne, vskutku nemohu nikdy věřit tomu, že ze dvou kandidátů tak rozdílných kvalit, volených tak rozdílnými občany, polarizovanými celkově na dva nesmiřitelné tábory, vzejde vítěz rozdílem pouhých 0,3 % hlasů, konkrétně představovaných asi 30 000 voliči (dokonce prý z jediného města – Innsbrucku). Ale nepokrytá manipulace už dnes k politice neodmyslitelně patří.

Nakonec jde o nejlepší možný výsledek. Prezidentem Rakouska se stal pan Hofer. Prezidentem emigrantů a Vídně – tedy toho, co z ní zbylo –, se stal nepřítel Rakouska, ruský Žid, jehož rodinu rodná země vyhnala, a tak si v sobě nese zlobu na každý stát, ve kterém se ocitne.

Proč tuto nenávist někteří lidé vítají s otevřenou náručí, mi však není jasné…

Poznámky:

Alexander van der Bellen na Wikipedii

Kniha Jewish Family Names and Their Origins uvádí následující:
Sibak, Shibak, Sibel – short for Siebold, Siegbold („victory-bold“)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ