Krátce k prezidentské volbě v Rakousku II

Po druhé k rakouské švindlvolbě. Jak jsem předpokládal, kvůli možným podvodům při hlasování a jeho celkově podivnému výsledku si Rakušané volbu prezidenta zopakují. Z popudu Svobodných, kteří si na nesrovnalosti stěžovali, o tom rozhodl rakouský ústavní soud.

Soud vykročil správným – nezávislým – směrem. Co bude dál? Především mám za velmi nepravděpodobné, že výsledek bude znovu tak těsný. Mnoho lidí nemusí volit stejného kandidáta. Ti co posledně volit nešli, k urnám půjdou, a naopak. A tak dále. Určitý psychologický efekt může mít úspěšný Brexit, samozřejmě ve prospěch pana Hofera.

Nebo nastane opačná možnost – falšovači si dají záležet, aby se na jejich finty tentokrát nepřišlo, a korespondenčními švindlhlasy přifouknou Bellena ještě více. «Rekordní účast, lid spěchal k urnám zachránit demokracii,» napíší pak rakouské noviny a nad rodnou zemí Adolfa Hitlera se zavře voda.

Vzhledem k tomu, že reparát se má konat až za dva měsíce, v září nebo říjnu, možné je cokoli, zejména opětovné «vítězství» kandidáta vídeňských Turků, Van der Bellena.

Druhé hlasování každopádně přivodí zajímavé výsledky – ze statistického, psychologického i politického hlediska.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Krátce k prezidentské volbě v Rakousku II

 1. jindrich nebesar napsal:

  jiz v dubnu 1945 jsem nosival podobnou placku, Karl for president.
  byl jim minen Karl Doenitz, ktery se prezidentem (resp. kanclerem)
  opravdu stal.

 2. ctenar listu napsal:

  http://www.zvedavec.org/nazory-6981.htm?status=new

  Tak ty detaily o napadeni vychdniho bloku juesej je dobre precist ,co asi chystaji dnes kdy jiz Putin verejne varuje svet o mirotvurcich a jejich zamerech Prispevek nekde uprostre pod jmenem:USA a NATO už od konca druhej svetovej vojny nepretržite plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR…

VLOŽIT KOMENTÁŘ