Kterého terorismu se máme bát?

Karel Hyka napsal pro sever NWOO neméně zajímavý článek o novodobém terorismu.

Vlna evropského krveprolévání v 60. až 80. letech má prokazatelné kořeny u západních tajných služeb, které si vypěstovaly bojůvky pro případ teoretické invaze SSSR do Evropy. V mezidobí si pak alespoň krátily čas terorem sváděným na anarchisty či komunisty, aby mohl bujet obchod s «bezpečnostími opatřeními» a se strachem občanů.

Vzhledem k tomu, že teroristické útoky jsou dnes na pořadu dne každý týden a nikdo si nemůže být jistý, v jakém západním městě to zase bouchne, které budovy se bezdůvodně zřítí volným pádem, nebo jaký panelák vmžiku celý vyhoří, je každému člověku jasné, že 80. lety zdaleka nic neskončilo…

  • 31. května 1972 explodovala bomba ve voze Fiat 500 nedaleko vesnice Peteano a usmrtila tři karabiníky. Anonymní telefonát na policii označil za pachatele Rudé brigády, komunistickou teroristickou skupinu, takže policie následně zatkla přibližně 200 komunistů. Případ v roce 1984 opětovně otevřel soudce Felice Casson, který zjistil, že bombu nastražil člen Ordine Nuovo Vincenzo Vinciguerra. Více než deset let se nicméně veřejnost domnívala, že za útokem stojí komunisté.
  • Vinciguerra, který si odpykává doživotí za Peteano, uvedl, že měl «útočit na civilisty, proti lidem, ženám, dětem, nevinným lidem, neznámým lidem, kteří naprosto nesouviseli s jakoukoli politickou hrou. Důvod byl naprosto jednoduchý… [Tj.] přimět tito lidi, italskou veřejnost, aby se obrátila na stát s požadavkem větší bezpečnosti. V tom spočívá politická logika, která stála za všemi masakry a bombovými útoky, které zůstaly nepotrestány, protože stát nemůže usvědčit sám sebe nebo se přihlásit k odpovědnosti za to, co se stalo.»

Čtěte celý článek na NWOO.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Kterého terorismu se máme bát?

  1. Otto Skorzeny napsal:

    Inu pro peníze začne člověk dělat třeba i pro Mossad :)

VLOŽIT KOMENTÁŘ