Kulturou proti antitotalitarismu

Muž s dýmkouNapsala mi Anežka z Polné (ne TA Anežka) a k emailu přiložila dva obrázky, které namalovala. Anežka je vyznavačkou národního bolševismu, takže není divu, že na jednom obrázku se nad nápisem «mučírna» skvěl srp s kladivem a vedle pokuřoval z dýmky Klement Gottwald, sledujíc mravenečníky oblizovat čtenářku Mladé fronty Dnes.

Podivné zvířátko na druhém obrázku, promítající na obrazovku na svém břiše Stalinův portrét a heslo «Hladomor na Západ», zase uhodilo na potroublou celebritu: «Řekni ještě něco vtipného o KSČM!»

Nevím, jak někoho takové věci napadnou; nejprve jsem se domníval, že člověk musí přinejmenším přečíst sobotní přílohu Lidovek, ale Anežka mne ujistila, že tvrdým drogám neholduje. Z emailové konverzace naopak vyplynulo, že je to velmi ctnostná a způsobná dívka, která po házení Molotovových koktejlů na domy právniček přijde domů vždy nejpozději před 21. hodinou. Kdepak, zdá se, že to s tou naší mládeží nebude tak zlé, jak to vypadalo…

A tak jsem těm obrázkům nakonec docela přišel na chuť. Zeptal jsem se Anežky zdvořile, zda je smím pro svou potřebu mírně pozměnit, načež rovněž zdvořile odpověděla, jestli nejsem náhodou Žid, když mám tak kreténské otázky. Zeptal jsem se pro jistotu, zda ví, kdo odpovídá na otázku otázkou (odpověď «Satan / Havel / ozvěna» považuji za dostačující), a dal jsem se tedy do díla. Výsledek vidíte níže.

Jak se Anežka dostala k malování? «Až tě nějaký psychotik léčící se permanentně z depresí bude po stopadesáté posílat k psychiatrovi (klasické «podle sebe soudím tebe»), začneš si malovat, aby ses z těch magorů nebláznil. Nebo chystat benzin.»

MučírnaNa stojákaSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 3,50)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury) se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ