Lingvistická akce velí: Do útoku za češtinu neprzněnou anglofily!

AnglofilieFašistická akce, antifašistická akce? Kde je jim konec. Co tu však bohužel stále přežívá s námi, je tupost redaktorů, majitelů firem, úředníků schvalujících podobu měst – a vlastně tupost většiny občanů naší země, kteří neměli jedničku z diktátu a neuráží je neustálé a stále ohavnější prznění českého jazyka. Apatie občanů, kteří otupeni všudypřítomným amerikanizujícím diskursem rezignovali na požadování elementární lingvistické hrdosti ve veřejném prostoru.

Shop. Parking. Mall. McDonald’s. My místo Máchova máje. Oblaca místo oblaků. Typická textová scenérie současných českých měst. Kdyby je sprejeři kompletně zdevastovali svými primitivními klikyháky, už by tím nic nepokazili.

Vyjdete si do přírody. Česká Kanada. Už z toho je vám trochu nevolno, jak se ta cizí země vedená sionistickými marxisty vetřela do českého místopisu. Ale pak to teprve uvidíte. Nápis na stavení jakési místní firmy hlásá: Czech Canada.

Co by se stalo, kdyby tam stálo Česká Kanada, Böhmisches Kanada, případně Чешская Канада? Vůbec nic. Kdyby lidé ve městech zase jednou chodili do obchodů místo shopů? Kdyby redaktoři zase začali psát mladiství místo «teenageři», a kdyby o některých událostech, osobách a věcech, souvisejících nějak s USA, raději nepsali vůbec? A oni také psát přestanou. Lingvistická akce jim Spojené státy vymlátí z jejich tupých per i hlav. Od toho tu je.

Odpor proti angloamerickému slovnímu plevelu již nemůže být déle pasivní. A také nebude. Kam se hrabe Francie se svými zákony chránícími francouzskou řeč. Podnikatelé začnou pěkně chodit na doučování němčiny jako Židé za první republiky, aby mohli svou firmu nazvat německy, když už mocí mermo musí být světoví. Další možná opráší ruštinu. V opačném případě budou každý den přetírat fasádu firmy, na níž se vždy zaskví český, německý nebo ruský ekvivalent jejího názvu, bude-li tímto původně nějaký anglický paskvil. Angličtina bude vykázána z veřejného prostoru i z médií. Lingvistická akce vystřílí angličtinu z redakcí rádií a televizí.

Teroru v zájmu české řeči by ovšem neměly uniknout ani supermarkety. «Nakupujte hezky česky». Co to má znamenat? «Hezké české» je výchozí stav, který proto nemusí být nikde zmiňován. Nadbytečný slovní balast devalvující skutečné češství zakusí sílu černého fixu, černého jako svědomí redaktorů píšících o «teenagerech», černého jako mračno písmen ze zbytečných slov a vět, které by Čecha neměly zajímat ani ve snu. Nebo vás snad interesuje, která aškenázská šereda zase «měla sex» s nějakým polobuzerantem někde v New Yorku? Celebrity – co je to vůbec za slovo?

Lingvistická akce!

Lingvistická akceAni fašisti, ani komunisti. Americkému protektorátu Čechy a Morava přivodí zaslouženou smrt teprve strašliví lingvisti!Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ