Lysoform ✠

Když jsem na serveru iDnes poprvé uviděl reklamu na čisticí prostředek Lysoform, proběhly mi hlavou dvě otázky.

1. Který šílenec si v dnešní nemocné době troufne svůj výrobek propagovat logem železného kříže, zahrnutým na seznamu nenávistné symboliky? Napadají mne pouze Slováci nebo Poláci – a možná i Češi. Nechci věřit, že se výrobek s touto etiketou, ač sám vydáván za německý, prodává na německém trhu…

2. Nesouvisí snad tato reklama nějakým způsobem s prostředkem Anti-COVID (Preol a.s.), který se v době virového šílenství zjevil v českých obchodech, a po odeznění desinfekční vlny už se poněkud neúspěšně doprodával?

Jistě není nic jednoduššího, než vymyslet nové, rádoby-německé obaly, a tím podpořit doprodej zásob… A ještě kdyby to tak rozmázla média, to by jistě také prodeje o pár procent povyrostly. Samozřejmě jen do doby, než by šarže s inkriminovanou etiketou musela být stažena a nahrazena novou, politicky korektní, kterou už si nikdo nekoupí. Zatím je ale ticho po pěšině, a už tomu tak asi zůstane.

Nezbývá než doufat, že výrobce nezažaluje nějaká společnost (nejspíše americká), držící práva na značku Lysol. Ale to možná nehrozí, stejně jako maďarský Pick se nesoudí s otřesným česko-polským Pikokem…

Lysoform ✠ Krzyż Żelazny ✠ Vaskereszt ✠ Eisernes Kreuz ✠ Železný kríž ✠ Железный крест ✠ Iron Cross


Visegrád zase jednou ukázal Německu, jak se to dělá. Výrobce se možná inspiroval podobným kamenným křížem v Jizerských horách, vztyčeným v době Sudet, který čas od času proběhne médii. Naposled před měsícem. (foto Mapy.cz)


Cenzoři si nedají pokoj: pokud párkrát po sobě zadáte do G°°glu dotaz ‘iron cross’, budete muset luštit CAPTCHu (nejspíš aby vás velký bratr identifikoval podle pohybu myši). Pokud byste chtěli tento článek sdílet na Facebooku, zřejmě to nepůjde. Pokud byste chtěli prodat desinfekci Lysoform na facebookovém bazaru a přiložíte fotografii výrobku, asi též neuspějete. Pozorně si projděte všechny své fotky dětí a pejsků, které jste na Facebook nahráli před deseti lety, zda se na některé z nich, kdesi v pozadí, nenachází kříž tohoto tvaru. Váš účet může být kdykoli pozastaven.

Aktualizováno.
OK. Bylo zjištěno, že žádný Agrofert nemá s Lysoformem nic společného. Značka Lysoform patří od roku 1900 firmě Dr. Hans Rosemann GmbH se sídlem v Berlíně, která si na podobnou symboliku zřejmě potrpí. Podporuje např. fotbalový klub s tímto logem:
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ