Máš nahnáno, fašisto? Ano, z voleb nanečisto!

3.–4. října se na českých gymnáziích, odborných školách a učilištích konaly studentské volby «nanečisto». Zúčastnilo se jich přes 40 000 voličů.

A dopadly takto:

Stručně k výsledkům – alespoň prvních deseti stran. První místo je zcela nepřekvapivé. Studenti, ať už z recese nebo z vážného zaujetí, volili svého idola, který kvůli nim pěstuje trávu a něco mu raší i na hlavě.

Druhé místo je zajímavější: naznačuje, že studující mládež to má v hlavě srovnáno vskutku tak kvalitně, jako její uštvaní rodiče. Zde nás vskutku nenapadá nic jiného, než prakticky vyloučit recesi a uvažovat ovlivnění rodiči. Jak se zdá, naši falešní rebelové poslouchají maminku a tatínka a jejich ódy na kompletní pogrom české země. V případě, že je tento předpoklad chybný, poněkud děsivě v tomto ohledu vyznívá objev vědců, že i ty nejzasutější lidské zvyky a návyky jsou obsaženy v genomu a jsou tedy bezděčně přenosné z generace na generaci.

Pro třetí místo nemáme jiné vysvětlení, než setrvačnost reklamy. Studentům narušila mozek absurdní oslava punkového knížete, když jim bylo asi deset, a tím budou trvat na Kalouskovi až do doby, než zplodí vlastní děti.

Čtvrté místo je zcela nepřekvapivé: na českých školách se rozmohla početná vietnamská menšina; odtud již pouhý krok k volbě strany šikmookého lídra.

Rovněž volit Zelené je bezpodmínečná druhá fáze po fázi milování koní (u dívek) a marihuany (u chlapců).

ODS na šestém místě – zde zafungoval asi opět vliv rodičů. Možná i početní převaha gymnázií v Praze, kde volit «pravici» je považováno za znak dobrých mravů, podobně jako třeba lov bezdomovců.

Sportovci zaútočili na zakrnělou mládež úderným názvem – a ta jim to oplatila volbou z recese. Nelze nicméně vyloučit stopový prvek upřímné lásky ke sportu, projevované některými oblíbenci tělocvikářů.

Rozumní asi letos zastoupili DSSS, která si do názvu nevetkla tolik údernosti. O DSSS před letošními volbami není skoro slyšet, na rozdíl od těch minulých, kdy se této strany média ještě nebála. Aktivní ticho médií spaluje i Rozumné, a je tedy skutečně s podivem, že strana Petra Hanniga dosáhla (zejména na SOŠ a SOU) tak dobrého výsledku. Vkrádá se kacířská myšlenka, že Rozumným možná vyšel i jejich částečný a nechtěný «trolling», kterého se dopustili, když názvem své strany podpořili postižené, tedy i jednu z cílových skupin Člověka v tísni, které si s touto (ne)ziskovkou možná asociují i ti méně bystří studenti.

Deváté místo KDU-ČSL není překvapením; mnoho dětí Židů a ateistů, které rodiče nechtěli exponovat v Lauderových školách, studuje skrytěji na katolických gymnáziích, nezřídka vedených liberály a ateisty z této strany. A kruh se uzavírá…

Desátí komunisté člověka uklidní, že řemeslo má, naštěstí, ještě stále tradiční rudo-zlaté dno. Učňové a učnice, spojte se!

– – –

Pokud už si Člověk v tísni zaslouží nějaké poděkování, pak právě za tento svůj projekt «Voleb nanečisto» a za to, jak trpělivě nese těžké břímě odpovědnosti za masu «neodpovědných» studentů a její leckdy překvapivé výsledky, které se mnohým nehodí do krámu.

Jenom doufáme, že si svou reputaci nepokazí a nezačne se od názoru studentů okatě distancovat, zpochybniv třeba i samotnou podstatu těchto voleb, jejichž výsledky jsou poplatné studentskému prostředí, ale přesto nejsou vůbec nezajímavé (statistikům např. přinášejí dobrý vhled na volební preference jednotlivých regionů; zásadní rozdíly mezi gymnázii, SOŠ a SOU zase napovídají sociálním inženýrům, na kterých školách by měli přitvrdit se svou propagandou, atd.)

– – –

Relace o výsledcích studentských voleb měla být odvysílána na ČRo Plus v pátek 6. října, jejím účastníkem měl být i věhlasný Bohumil Doležal. Leč, jak už to v jejich republice chodí, pátek, to je vlastně takový malý šábes, a tak není divu, že diskusní pořad byl nakonec zrušen (odkaz vede na článek na Echo24) se slovy: «Nechceme, abyste v našem pořadu mluvili o studentském hlasování, máme nová předvolební pravidla

Takže si to shrneme. Zveřejňovat vylhané «průzkumy» je povoleno (rozuměj: nařízeno) ještě pár dní před volbami. Pokud tyto navíc pocházejí od prověřených režimních agentur a traktují-li nejméně pětiprocentní volební zisk, je to zároveň vstupenkou k takřka neomezené mediální propagaci daného politického subjektu v televizi i rozhlase.

O výstupech studentských voleb , které mají váhu přinejmenším stejnou, ne-li vyšší, se naopak musí mlčet…

Nevíme, co pracovníky Českého rozhlasu v jejich křečovitém snažení o předvolební rádobyneutralitu tak vyděsilo, že pořad zrušili, ale pravděpodobně v tom nemalou roli sehrál i zisk stran, které jsme v tabulce barevně vyznačili.

Nezpochybňujeme těžkou úlohu ČRo i ČT, veřejnoprávních institucí pod palbou lidového hněvu, dmýchaného navíc vypočítavým prezidentem, zároveň jsme si však vědomi, že i tyto slovutné instituce se ve svém zápasu o neutralitu dopouštějí přehnaných opatření (možná zcela záměrně a v něčím žoldu), k nimž zákaz komentáře studentských voleb směle zařazujeme.

Režimnímu fašismu v roušce předvolební nestrannosti zdar!

– – –Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ