Memorandum Národního kongresu k otázce integrace Cikánů

Ilustrační fotoNárodní kongres na svém třetím zasedání dne 14. března v Dašicích přijal následující Memorandum k tzv. vládní strategii cikánské integrace v ČR. Memorandum je adresováno předsedovi vlády České republiky.

Vážený pane premiére,

vláda České republiky na svém zasedání dne 23. února 2015 schválila usnesení č. 127, tzv. Strategii romské integrace v ČR (dále jen «Strategie») do roku 2020.

O této «Strategii», jejích postupných krocích a dopadech na většinové, necikánské obyvatelstvo, není česká veřejnost vůbec mediálně seznámená; v české společnosti neproběhla žádná veřejná diskuze na toto téma. Anebo má být obsah dokumentu «Strategie» před veřejností skryt? Oč vlastně jde?

Už z kusých zpráv, jež různí poslanci Parlamentu ČR z různých politických stran sdělují veřejnosti, jde o bezprecedentní a hrubé porušení Listiny základních práv a svobod, které jsou nedílnou součástí Ústavy České republiky.

Tak ku příkladu vláda navrhuje povinné kvóty pro Cikány ve státní správě. Vzhledem k obecně známé kulturní vyspělosti a vzdělanosti Cikánů bude zajímavé sledovat plnění toho bodu vládního usnesení a jeho dopad na veřejnost.

Ve školství je cílem integrace snížit počet cikánských dětí umisťovaných do praktických škol; je dokonce návrh, aby rodiny cikánských studentů vyšších škol dostávali roční dotaci 65 tisíc korun. Rodiče z majoritní společnosti, tedy Češi, aby uživili sebe, splatili byt a různé poplatky, musejí chodit do práce a své děti dávat do mateřských školek, kterých, jak známo, je nedostatek. Zřejmě ale budou mít smůlu, protože přednost dostanou cikánští rodiče, i v případě, že celý život nepracovali.

(Celý text memoranda čtěte na webu Národní demokracie.)

Komentář editora k memorandu, neschválený Facebookem a Velkým bratrem:

Vynikající dokument. Věc se má tak, že jsou v ČR Cikáni a Cikáni. Ti počeštěnější (poslovenštěnější) – i takové věci se stávaly – se jaksi sami začlenili. Těm ortodoxním, míšícím se, z důvodu nepřekonatelné fyziognomické odlišnosti, výhradně mezi sebou, není pomoci.

Patologické sociální (pro)jevy druze jmenované skupiny může udržovat na snesitelné míře milice složená ze členů prvně jmenované skupiny. Tato patrola samozřejmě bude podřízena většinovým, tj. bílým ozbrojeným složkám. To je asi veškerá spolupráce, nutná pro porozumění mezi majoritou a tahači dvoukoláků.

Vrtá mi hlavou, jak se do slova «menšina» (tj. od slova «méně») mohlo vtěsnat 138 (pro)cikánských sdružení a miliony grantů na pózy kdejaké Mariposy – a vám jistě také…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Memorandum Národního kongresu k otázce integrace Cikánů

  1. Shaalom Tydlitach napsal:

    cigorky, ktere povetsinou neumi psat, pocitat, by do statni spravy zapadly celkem bez povsimnuti, kdyby… ..nepribyl dalsi uredni jazyk : hejmore hatmatilka (nevim ted presne jak korektne nazvat tu mnozinu artikulovanych i neartikulovanych savcich skreku).
    budou delat tzv. hnede kone, coz zamota hlavy hochum z protikorupcniho komanda

VLOŽIT KOMENTÁŘ