Menšina teplých z menšiny cikánů měla sraz. Kde se to zastaví?

CikánV Praze proběhlo setkání homosexuálních Romů. (Předpověděli jsme ho tu už před půl rokem.) No, dějí se dnes i horší věci. Nicméně, šlo tedy o setkání menšiny z menšiny (cikán -> poddruh cikán teplý). Setkání mešiny z menšiny z menšiny (cikán -> poddruh cikán teplý -> poddruh cikán teplý koprofilní [například]) bude jistě následovat co nevidět. A tak dále (tedy hlouběji).

Komunisti chtěli docílit beztřídní společnosti, nepovedlo se jim to. Kapitalisti šetřící na lidech chtějí docílit toho samého – skrze milion rádoby autonomních podtříd dosáhnout zcela jednolité, nicotné hmoty. Máme obavu, že se jim to daří a podaří.

Právě na tomto principu totiž funguje celá současná hra na kapitalistickou demokracii. Rozmnožit a rozdrobit zboží, události, hudební směry, «myšlenková» hnutí, všechny -ismy, politické strany, firmy, banky, společnost, státy (…) na tisíc zbytečných poddruhů (které ani dohromady nejsou k ničemu). Jako by to snad té demokracii mělo zajistit rozvoj.

Je to podobné jako s rakovinou. Ta si taky jistě říká – musím se rozmnožit i do těch nejnepředstavitelnějších míst v těle, jen tak si zajistím růst a prosperitu! Prosperita končí smrtí hostitele – a tím i rakoviny. Ne, někdy je lepší, když se nic zbytečně nemnoží, ba naopak není od věci, když se něco trochu zařízne a vyřízne, když už se to rozmnožilo. (Pokud to tedy ještě lze.) Platí pro obojí, rakovinu i demokracii.

Lingvistické okénko:
Po německém a rakouském vzoru z 80. let i Česká republika začala, o něco později, používat pro cikány zástupné slovo. My se však řídíme baťovským heslem ‘Nekopírovat, být v čele’, proto dál hrdě užíváme slovo cikán, perzekuované dnes zlou dobou. Novořeč stvořila slovo Romové (ano, s velkým R). Zdá se, že ani to už nestačí, a tak jsou Romové často přejmenováváni na nepřizpůsobivé. Jak se za čas přejmenují i nepřizpůsobiví, nevíme, možné na svébytné (ona ta předpona ne- je docela urážlivě stereotypní a vůbec diskriminační, že ano)…Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ