Mf Dnes 25. 7. 2014. Obsah Židů: 45 %

ZáplavaSolidní voltáž, řekli byste. Rum obsahuje méně než 40 % alkoholu, ale vypijete-li na jeden zátah celou lahev, už se to nějak projeví, třeba sníženou schopností milovaní a mejlování, nesníženou hajlování a zvýšenou psaní výročních zpráv. V Mf Dnes tvořil 25. 7. 2014 takový divotvorný obsah dokonce 45 % prvního sešitu. A sice obsah židovský. Z 11 stran deníku si jich 5 podrobil židovský národ. Dvanáctý list zabrala reklama Penny Marketu s podtitulem «Hlasujte pro hvězdu regionu»; zmatený čtenář už se pak definitvně nemohl zbavit nutkání hlasovat pro hvězdu šesticípou, tu Davidovu.

Co se událo, že noviny toho dne takto přiložily pod pec? Inu, co by. Byl zvolen americký diplomat s českým kořínkem, na nějž si nacistický rýč nepřišel, tudíž dvě strany věnovány diplomatově matce, Židovce přeživší šoa. Zurčivý potůček Milana Vodičky, v té zaplavě vraždění a vražedného tempa české vlády, která brzy o každém zákonu bude hlasovat dvakrát, abychom se měli čtyřikrát lépe.

Když mluvíme o vraždění, samozřejmě mluvíme o tom, které nám zabalené v zavinovačkách ukazují Lucie Suchá a Dagmar Langová. Neboť kdo jiný by měl psát o vojenských konfliktech, než mladé ženy (ale ano, pořád lepší, než srbský politruk Marjanovič). To je pěkné vraždění, už mu rostou vlásky. Lucie si dělá starost s Němci, jim se vraždění nelíbí. «Ti strašní Židi!» spílají prý Němci Izraeli bombardujícímu (už zase) Gazu; dokonce inteligence a čelní politici, až je jiní musí mírnit a vylučovat ze stran. Obyčejnému antisionismu – do něhož snad ještě stále můžeme zahrnout nesouhlas s vojenským tažením proti Palestincům – se nově říká „sekundární antisemitismus“, tlumočí Lucie hlas Němců stojících za Izraelem, jediných nezmýlených. To jsou novoty, škoda že se toho Hitler nedožil. Vpadl by do toho rovnýma nohama, jen co by se přeškolil na levou ruku.

Dagmar Langová píše na další stránce, jako externí spolupracovnice Mf Dnes, rovnou z Izraele. Její psaní, jinak docela neutrální, což je chvályhodné, by se dalo shrnout do věty «Když vraždí Palestinci Izraelce, nikoho to nezajímá; když Izraelci Palestince, svět je v pozoru», která je tak nepravdivá a falešná, že je jí všude plno a jako motto pro své články zastávající se Izraele ji používá kdekdo. Budiž Dagmar přičteno k dobru, že dění v Izraeli má z první ruky, a že na portrétu u článku se tváří jaksi tupě vyděšeně, až má člověk dojem, že stejně se tvářila, když jí zadali ten článek o posledním izraelsko-palestinském konfliktu, a že kdyby psala o tom, co ji baví, třeba o osudech svých židovských předků, že by vypadala o poznání radostněji. (Třeba jako tady.) Ale ponechme Dagmar jejímu typicky židovskému osudu psát, ač má na víc, články o válčení do novin, kterými by si v Izraeli ani neobložili septik, a nemějme o ni déle obavu. Holokaust taky netrval věčně.

Konečně na páté stránce se hlásí opět Lucie Suchá, a to z Maďarska, nebo snad z New Yorku a dalších západních měst, kam se rozprchla židovská diaspora za vlády Viktora Orbána. Židovka Gabi – má tam i fotku, tak co bychom si namlouvali – se před Lucií rozčiluje, že ji rozčiluje, že kvůli Orbánovi má u západních novinářů Maďarsko status tmářské země, a že nějaký maďarský poslanec požadoval seznam židovských poslanců. To je vskutku strašné, kam se na plané řeči hrabe nějaký holokaust. Stejně jako Gabi hovoří i další dva lidé, jeden muž a jedna žena (podle fotek rovněž židovských kořenů), toho času také kdesi v exilu. Muž se uchytil v New Yorku, snad tam úspěšně vystudoval. Každému, co jeho jest. Nebýt aktuální politické situace, třeba by ti lidé seděli doma v Maďarsku a ani bychom se o jejich osudech nedočetli, říká si člověk a jde si otevřít lahev rumu, aby vystřízlivěl.

Aktualizováno.
Ozvala se jistá Michaela H. z Kroměříže, že se jí článek nelíbil, ač to vyjádřila trochu jinak – jako hrdá moravská žena si postěžovala, proč někdo «toto musí cpát světu». Světu? Pro Kroměřížačky tedy svět znamená asi stovku lidí.
Ach, ty skvělé, skromné moravské ženy! Díky Bohu za to, že jsou.

Akualizováno.
Ač se v titulku vyskytují název českého deníku a označení etnické příslušnosti, z čehož by, podle dnešní logiky, mělo vyplývat, že článek bude obojí buď obdivovat (PR), nebo zatracovat, tak jednoduché to s motivem, který nás k sepsání článku vedl, není.
Ve skutečnosti je to ještě prostší. Zkrátka nás toho dne jenom zaujala značná plocha novin, věnující se žid. tématu, ať už zjevně nebo méně zjevněji. Izrael to v Gaze trochu přehnal, tak to s ním pro jistotu přehnaly české noviny, aby možný protižidovský potenciál jaksi vynulovaly, bleskl nám hlavou banální závěr. Jak toto své, také docela banální, zaujetí sepsat, a sepsat ho vůbec? Přeci jenom bychom zde chtěli a měli psát docela zásadněji, ne se nimrat v každé jednotlivé nepodstatnosti, která nás sotva zaujala, což se nám snad také za pár týdnů podaří. A tak jsme chvíli váhali, neboť je nám samozřejmě docela jedno, zda je v Mf Dnes článků s Židy tisíc, nula, nebo je tam padesát článků o Eskymácích; nic z těch počtů nevyvozujeme a obvykle je ani nesledujeme. Ať si noviny píší, o čem chtějí, my si v nich o čem chceme přečteme nebo nepřečteme. Když už jsme to nejméně čekali, tento článek se nám začal skládat pod rukama, za chvilku jsme jej dopsali. Tak si ho na tom fejsbuku užijte.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(6 hlasů, průměr: 4,17)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Mf Dnes 25. 7. 2014. Obsah Židů: 45 %

  1. Jakub napsal:

    Pěkná sračka. Autor by měl udělat dobrý skutek a už nikdy v životě nic nenapsat. Z jeho smyslu pro humor je mi trapně i za něj :-(

VLOŽIT KOMENTÁŘ