Milion poražených

 
Vážení občané! Není čas na dlouhé řeči, natož na švejkování. Jedna věc je názor, druhá statistika. V roce 2019 zahynulo na českých silnicích přes 500 lidí.Spasitel

Vždyť každý známe někoho, kdo zná někoho, kdo zná někoho, komu opilý řidič zabil někoho blízkého. Za rok 2019 to, mimochodem, z té půltisícovky, bylo dvacet lidí. Horší už je jenom klíšťová encefalitida. Zpět však z lesa na polňačky. Dvacet lidí, kteří mohli žít, kdyby si řidiči odepřeli oslavu v baru. Dvacet lidí, kteří mohli žít, kdyby tito nezodpovědní řidiči nepili brčkem z kýble smrti.

Snad nikdo nepochybuje, že doprava v našich městech neustále narůstá. Ta křivka má exponenciální charakter. Právě na těchto malých číslech se ukazuje zrádnost exponenciály.

A tak v roce 2022 zemře vinou opilých řidičů 2500 lidí. V roce 2024 už to bude přes šedesát tisíc. To není žádný nárůst, to se dá zvládnout, říkáte si. Jenže v roce 2026 už jsme na milionu mrtvých. Přesně 1 562 500. Kolik zde tou dobou bude střízlivých řidičů, to snad raději ani nikdo nechce domýšlet. Jenom pod jejich koly však v roce 2026 zemře v ČR přes 31 milionů lidí.

Množí se těžké případy srážky vozu s člověkem. V jedné obci již byly dokonce dvě osoby zavaleny kládami z kamionu! Jen tak tak, že se té skupině nic nestalo. Ale jak dlouho ještě?

Jsem proto hrdý na to, že jsme byli první zemí, která ve spolupráci s čínským textilním průmyslem zavedla celotělové vaky, které chodce ochrání, nebo alespoň řidiči vyleští vůz, aby byl příště lépe vidět. Hlavní díl odpovědnosti ale stále leží na chodcích.

To je, oč tu běží. Pravidlo tří V: vaky, viditelnost, vobčasnost. Věřím, že vodpovědný vobčan si, v zájmu společnosti, dokáže tu vycházku po silnici či ulici vodepřít. Věřím, že na korzování ještě bude čas. Až se nám podaří zastavit epidemii srážek vozů s chodci.

Chceme ochránit ty nejslabší. Proto si nikdo nemůže dovolit nenosit ochranný vak! Srazí vás auto, a co pak? Budete zabírat místo v nemocnici těm, kteří to potřebují více – dětem a seniorům.

Společně to zvládneme. Policie se o to postará. Dohlédneme na nošení vaků i na to, aby se žádný občan, ať již chodec, nebo řidič, nepohyboval po ulicích a silnicích zbůhdarma. Připravujeme k tomu jednoduchý e-dotazník s dvaceti otázkami, padesáti podotázkami a ještě více pokutami.

Kvituji příspěvek ministryně Pomaláčové, která se zavázala rozeslat dětem a seniorům 5 000 000 bažantů. Vždyť každý budeme jednou v nemocnici. Proč to těm nejslabším neulehčit? Na sociálních sítích se už bohužel objevily smyšlenky, že tyto nádoby jsou použité.

Chtěl bych proto jasně říci, že zpochybňování naší pomoci nemá v demokratické společnosti místo.
Připravujeme obnovení trestu smrti.

Jud Papáček
ministr vnějška
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Život dnes. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Milion poražených

  1. Bruno Braun napsal:

    Ta statistika je děsivá, 31 milionů, takže jsem vděčný, že s tím někdo konečně něco dělá. Já tuhle také málem přejel ježka, smrt si holt nevybírá a většina lidí ji ani nepřežije.

  2. Anonymní napsal:

    A všichni si ji nechávají až na konec ..

VLOŽIT KOMENTÁŘ