Mít tělo je sobecké a nemoderní. Ořežme se

V lednu to člověku vždycky dojde. A když ne, tak nejpozději v květnu. Že vsadil na špatného koně. Že neměl sázet na nic, a měl vsadit sebe všemu. Že měl splynout s tikem planety. Že to upálení Jana Husa, světové války, genocidy, etnické čistky, jedovaté chemičky a doly v zemích třetího světa, hladomory, bída a vši, že to všechno vlastně kdysi dávalo dobrý smysl, lidem práci a lidstvu prospěch. Dnes by se nikdo neměl vzpírat očkování. Ale to je málo, neprotestovat. Ti nejpokrokovější z nás musejí denně přinášet světu další zlepšováky, aby pokrok nezakrněl. Adonai, jsem hoden být jedním z poslů míru? (Jan Werich)


Ořežme se II Katujme se. Být cut je cute. Uncut is not. Robotické tělo je zodpovědné, netrpí nemocemi a šetří planetu.


Nemít (lidské) tělo je příležitost

Nalijme si čistého vína. Historie je lemována případy, kdy někdo měl tělo, a to tělo selhalo – utopil se, protože neměl v těle dost síly, odněkud spadl, protože měl síly naopak příliš a lezl, kam neměl; tělo ho zradilo, něco se v něm zlomilo či zle rozbujelo; tělo se obrátilo samo proti sobě, sebe schvátilo a nenavrátilo.

Kvůli tělu lidé trpěli od kolébky do hrobu.

Ať jste měli tělo tlusté nebo tenké, shnuté nebo přímé, vysoké či nízké, v očích druhého i ve vašich vlastních nebylo nikdy dost dobré. Tělo má zbytečně mnoho složitých součástí, podobně jako automobil se spalovacím motorem.

Kolik lidí trpělo kvůli svému tělu v krunýři či jiném skřipci, který jejich tělo rovnal, aby se líbilo lhostejnému světu.
Kolik lidí zkusilo, co je to mít krátké nohy, dlouhé nohy, velký zadek, malý zadek, velká prsa, malá prsa, střední prsa, nohy do O až X… Už na základní škole.
Každá maminka ví, jak děti dovedou být nelítostné a odhodlané zničit život všemu živému, co se jim znelíbí, za což od maminky zaslouží pochvalu.

A po škole už to bylo s tělem jenom horší. Tělo se mazalo, cvičilo, vyšetřovalo, řezalo, sešívalo, jinak správně nefungovalo. A stejně fungovalo čím dál míň a stahovalo s sebou do hrobu i duši.

Tělo zatěžovalo planetu. Z prachu světa musely povstat všelijaké zbytečné krémy, posilovny, kosmetické a tetovací salóny, noční kluby, nemocnice, sportoviště, které udržovaly tělo při životě, aby ono mohlo udržovat v chodu tuto absurdní mašinerii, příčící se zákonům vesmíru.

Pro tělo se vraždilo. Tělo se zneužívalo. Některá těla si na sebe vydělávala, což se vládám nelíbilo. Těla zrála jako vína. Těla žrala rakovina. Někteří měli své tělo za neměnnou hodnotu, cenili si jej. Věřili, že jeho hodnota v čase vzrůstá, nebo aspoň neklesá. V tom se tělo podobalo automobilu, než z něj vlády udělaly něco otravného, co člověka stojí čas a peníze; něco, bez čeho je lepší se obejít.


Bídné časy s tělem. Kde jen jsme mohli býti, nebýti jej.

Směšný kult těla. Prý: «Moje tělo je můj hrad» – Ha ha! Tak určitě. Do té doby než někdo vypustí nějaký smrad, který vám tělo sežere. Vaše tělo je bezcenné, smiřte se s tím.

Opravdu chcete, aby vaše tělo bylo utvořeno z jakéhosi směšného slizu se sklonem k sebezničení? Z kostí, které – úplně stejné – už tisíce let hnijí v zemi? Chcete si v této zaživa tlející schránce odžít těch svých trouchnivých sedmdesát, jako vaši naprosto stejně nedokonalí předchůdci před tisícem a milionem let?

V roce 2022 už jsme snad dál.

Můžeme si dovolit pokrok.

Obejdeme se bez automobilu,
obejdeme se i bez těla.

Mít tělo je sobecké.

Očkujme se. Ale hlavně:

Ořežme se.


Budoucnost je teď. Řízněme do živého.

Cutujme se. Ukažme anticuterům, že s nimi budoucnost nepočítá.

Udělejme to pro naše děti, ale hlavně našim dětem.

Přece nechcete, aby se vašim dětem jiné děti posmívaly pro jejich nemoderní postavu. Přece nechete, aby se vaše děti potýkaly se zlými nemocemi.


Vše se ekonomicky zjednoduší. Ekonomika poroste a lidé konečně budou mít čas věnovat se tomu, co je opravdu důležité, ekonomice.

Osobní doprava bude moci konečně zaniknout. Budete cestovat poštou nebo Rohlíkem. Moderní robot s lidskou hlavou neváží víc než 20 kg a je maximálně skladný; vejde se už do balíku 50×50×50 cm.

Kdo má strach o sebe a své blízké, že by se snad balík ztratil nebo se přepravované robosobě něco stalo, může si připlatit za službu LiveTracking. Bába v třídírně zatřese krabicí a hlesne «seš živej?». Když nic neuslyší, odveze balík do bioplynky.
Kdo si připlatí ještě pár korun, tomu ministr vnitra osobně plivne do krabice. A že se vyplatí si za tyto doplňkové služby připlatit, je více než zřejmé, neboť posílat zkažené maso není legální, s výjimkou nadnárodních masných koncernů, a hrozí za to vysoké pokuty odesílateli, adresátovi, i odesílanému.


Už žádné průtahy s očkováním. Na hranicích vás očkovací linka jednoduše naočkuje jehlou do hlavy skrz přepravku. Autonomní vozítko nebo dron vás pak dopraví rovnou na pláž nebo do hotelu.

Pracovat budete z krabice, abyste si mohli koupit menší krabici, která už bude plně digitální a virtualizovaná.

Byty budou moci být ještě menší, než ty v Praze – moderní robočlověk není vyšší než 90 cm.

Už si nebudete muset píchat vakcínu, aby vám krokodýl neukousl nohu.

Robočlověk je tepelně úsporný; slibuje pracovat ve dvakrát nižších teplotách. Teplo bude moci pětkrát zdražit.


Ve snu by mne nenapadlo, že to lidstvo bude moci jednou vyslovit, ale světu už nebudou třeba ani — kadeřníci. Jednoduše si sami navolíte program, a vaše vlastní robotické ruce se již postarají o výsledek. Tu přistřihnou, tam umyjí, tu navoní, tu dodají čerstvý maz a hmyz; podle toho, zda jste zvolili program «Hipster Hilsner» (nutnost pro městské nomády), «TOR»/«MOR» (táta/máma od rodiny; pleš dle vlastního výběru), nebo «Tetovaná nanynka» (pro vlasy rovnější než olovnice; tři barevné verze: «stříbřenka», «asfalt», a «hnus fialovej»).

Jiný program zase odvrtá zkažené zuby a vytiskne 3D náhradu, vyčistí uši, nebo laserem naostří bulvy, když začnete ztrácet zrak.

Nesmíme zapomenout na program «Louskáček», pokud se uvnitř vaší lebky urodilo něco neléčitelného. Jedna ruka obejme temeno hlavy, prsty se vysunou na nejvyšší úroveň, aby obsáhly celý obvod hlavy; druhá ruka se sevře v pěst, a pokud ve vaší blízkosti nebudou detekovány děti, silou 500 N udeří do obličeje, což způsobí frakturu lebky a rychlý «shutdown» neopravitelného kusu. Automaticky kontaktováno nejbližší krematorium a sběrna elektroodpadu.


Robotělo se nechá pořídit již od 100 000 Kč; uvažuje se o finanční podpoře pro samoživitelky a lékaře.

Ořezaní budou mít levnější pojištění, služby, a budou moci cestovat a bydlet ve městech. Podle plánu vlády, schváleného Bruselem, by do roku 2035 měla být ořezána celá populace.

První vlaštovka

Ořezat se je zdravé a zodpovědné

Izraelští vědci již nyní pracují na mnohem kompaktnější verzi robočlověka, který se obejde bez lidské hlavy, ale i bez robotického těla, neboť mozek i s celou postavou budou již plně digitalizovány na bioelektronickém nosiči o velikosti zrnka máku, a veškeré životní procesy a potřeby se budou odehrávat uvnitř něj.

Jediným záporem je zatím cena, která šplhá k milionům dolarů. Meir Kalousek z Pelikanova biotechnologického institutu ale říká, že nakonec přijde i levnější verze, která se obejde bez jakéhokoli fyzického nosiče. «Není člověk, není virus,» shrnuje vyčerpávající úsilí vědců v boji za štastnější planetu Golda Sykora.


Ořežme se Zrobotizovaný lid – záruka rozvoje a prosperityPoznámka:
Tento podivný článek jsme měli rozepsaný již v říjnu 2015.
Voilà – po šesti letech jej stačilo jen dopsat. Byla-li to kdy satira, je čím dál menší.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice KKK (Kresby a KariKatury), Život dnes se štítky , , , , , , , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Mít tělo je sobecké a nemoderní. Ořežme se

  1. M. C. Halík napsal:

    Boha jeho, co je tohle zase za kázání?
    I když, některé pasáže by se použít daly…

  2. OS napsal:

    Odpustz, Otcze. Asi mne posedl angeł.

VLOŽIT KOMENTÁŘ