„Modrá velryba“ nemůže za dětské sebevraždy. Západní „kultura“ ano

Zhruba před rokem zveřejnil ruský list Novaja gazeta článek o domnělé hře na sociálních sítích. Tato hra se má jmenovat ‘Modrá velryba’ a hraje se prý tak, že manipulátor, skrytý za zástěru webové anonymity, zadává pubertálním dítkám úkoly postupně od nejlehčích (nakreslit modrou velrybu), přes ty těžší (řezat se žiletkou), až po ten nejtěžší, kterým je hra zdárně dokončena – totiž zabít se.

Dnes je víceméně jasné, že tato hra neexistuje, nebo přinejmenším neexistovala v době napsání článku, který byl sepsán na zakázku ruských institucí, kterým se už delší dobu nepozdávala vlna sebevražd školou povinných. Až fenomén konkrétní hry totiž pomohl dospělým lidem zhmotnit, konkretizovat a sjednotit neuchopitelná sebevražedná nutkání, kvůli kterým se mladí lidé zraňují či zabíjejí. Pomohl znovu připomenout to, co všichni víme – že člověk základní školní docházkou povinný je nejvíce manipulovatelné stvoření na světě, a v pubertě obzvlášť.

Ruští rodiče tak nyní svým dítkům domlouvají, aby neměla nic společného s tou otřesnou hrou – a dítka odpovídají, že rozhodně nemají myšlenky na sebevraždu, jako v té hloupé hře. Jde tedy o jakýsi druh prevence.

Tento jednoduchý princip bohužel nepochopila západní média, která píší o «strašlivé hrozbě z Ruska», o smrtonosné hře rozsemeněné do světa z té ruské ne-civilizace.

A svalují na ni kdeco – nejposledněji teatrální sebevraždu dvou mladých dívek v Mlékojedech. Článek, který spojoval domnělou ruskou hru ‘Modrá velryba’ s touto tragédií, dokonce bez skrupulí vyšel v deníku s nejvyšším nákladem (MF Dnes)!

Nezbývá tedy než zopakovat, že žádná cynická «ruská hra» nemůže za sebevraždy mladých lidí v ČR ani jinde ve světě.

Již více než před rokem jsem zde napsal, že západní severy typu Ask.fm, Wattpad, Instagram a Facebook podporují, či přímo generují sebevražedné sklony mládeže.

«Sebevražedné bzučení», kterému pubertální děti čelí, je otřesně silné. Odevšad – dokonce z hlavních zpravodajských portálů – se na ně valí články o tom, jak je důležitý dokonalý vzhled. Když si nenecháte uřezat velký nos nebo zadek, jste nešťastní, sugerují tyto články. A tak jsou mladí lidé (zejména dívky) nešťastní, protože ještě ani nechodí na brigádu, aby si vůbec vydělali sto tisíc na plastický zákrok.

Mnozí se na internetu dokonce chlubí tím, jak dokáží «náctiletými» manipulovat, aby jim posílali důvěrné fotky nebo peníze. Kdo naletí, aby se pak hanbou na laně ze stromu propadl…

Sebevražednému puzení zdárně sekudnují tzv. sociální sítě jako Ask.fm nebo Facebook, které se v době pubertální hormonální nerovnováhy mění v sítě hrubě asociální. Sdílí se na nich postoj ‘Emo’, který sugestivními obrázky hlásá, že je lepší si srdce vyrvat, než ho mít zlomené. I bez pomoci Modrých velryb či jiných kytovců se to tu hemží fotkami předloktí, zkrášlených krvavými zářezy a vrypy.

Naštěstí je tu pak další západní «vychytávka»: server Wattpad, na kterém se mládež může kreativně vypsat ze své vůle k sebevraždě, nasbírat pár lajků, a pak ji vykonat.

Ne, dnešní sebevraždy dětí, to už není jenom sebenepatrnější jinakost, kterou školní kolektiv trestá smrtí. To jsou kromě klasické školní šikany i tyto všelijaké západní online světy, jimž je mladý člověk s hlavou zabořenou v depresi a svém tabletu denodenně vystaven.

Hoaxová «ruská» smrtící hra s tím nemá nic společného. Vlastně pochybuji, že dnešní čeští mladiství – kterým svazáci říkají ‘teenageři’ – o Rusku vůbec kdy slyšeli, pokud nechodí aspoň na vyšší gymnázium.

Nedávno jsem jel autobusem z Dačic do Třebíče. Protože ta cesta trvala asi dvě hodiny – autobus zastavoval v každé dědině –, měl jsem dost času poslouchat s řidičem na Babišově invazivním Impulsu tu monokulturní hitparádu americké hudby. Když jsem pak v Třebíči v restauraci uslyšel už podruhé hermafroditní Cher blít to svoje ‘Believe’, chtěl jsem si to hodit. A to byla jenom dvacet let stará Cher; nakonec ještě celkem kvalitní muzika!

Soudobá všeprostupující amerikanofilní kultura, které je v Česku vystavena dnešní mládež, je tisícinásobně jedovatější. Každé dítě nad 10 let zná díky ní význam slov ‘Kill yourself’ a samo už je někomu napsalo, nebo mu samotnému přišla. Ne od Modré velryby, ale od spolužačky, co nosí tričko s pestrobarevnými poníky. To, které Katce rodiče nikdy nechtějí koupit, protože jsou zabrždění Rusáci.

Jo, ‘Kill yourself’ je ve třetí třídě někdy jediné možné řešení.

Kosti, lebky, oční bulvy. A jaké písničky si pouštějí vaše děti? (c)Warner Music JapanSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ