Národní centrum kybernetické bezpečnosti a jeho DDoS útoky

Nedávno vzniklo „Národní centrum kybernetické bezpečnosti“, jistě sponzorované či jinak napojené na Evropskou unii, takže musí obhájit svou existenci a dát o sobě veřejnosti vědět, aby nedopadlo jako směšné eSbirky.cz. Nejlepší cesty jsou ty nejjednodušší, takže by si v NCKB mohli hrát s DDoS útoky.

Přesně jak to pan Emil Rohel, který v minulosti působil jako správce sítí na ministerstvu obrany (předpokládám, že z těch sítí musel uplést minimálně jedny předražené zlaté trenky s logem AČR), nastínil v rozhovoru: Někde jsou pochopitelně nedostatky, ale nemůžeme říct, že by se státní správa o své systémy vůbec nestarala a že by hackeři u nás měli ráj na světě, to rozhodně ne. Letos se chceme soustředit na kritickou infrastrukturu a privátní sektor.

Od konce února až dosud – se zvýšenou intenzitou od 4. března – tak byly pod palbou DDoS útoků postupně vládní weby (státní správa), pak zpravodajské servery a banky (kritická infrastruktura) a v posledních dnech jsou na řadě firmy (privátní sektor) – DDoS útok prý postihl české operátory. Očekávám, že v brzké době stihne i Škodu Auto, neboť to je také známá česká firma, a i v Národním centru kybernetické bezpečnosti to jistě vědí.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ