Ne zas takový kompost

Je cyničtější život, nebo smrt? Když je život, není smrt; když smrt, není život. Takže asi obojí stejně.
————————————————————–

18. 10. 2012
Rakovina – vrah srdce, lásky i života

Sedmatřicetiletému hasiči se zastavilo umělé srdce, které mu předtím voperovali v pražském IKEMu, čtu v novinách. Tedy ne, že se zastavilo; ono jediné zřejmě v hasičově těle bezchybně běželo i po skončení hasičova života,  který se zkrátka zastavil i přes permanentně běžící srdce. Nikdo neví proč. Stejně jako nikdo neví, proč hasiče postihla ta příhoda se srdcem, které mu museli vyjmout, a nahradit umělým. Prý rakovina.

Ona už je holka taková. Tu útočí nestoudně přímo na esenci samotného ženství, když se zakusuje do prsou či čípků žen a dívek, tu na mužskou hrdost, když destruuje prostatu, varlata. Poslední dobou se nevyhýbá ani dětem; to už je útok na samotné lidství!

Cožpak je údělem dítěte narodit se matce, aby její plod, plod lásky dvou lidí, nedlouho po porodu z rakovinového utrpení vysvobodila smrt? Tak si rakovina, ten dnešní mor, nesoucí tumor a pak už jen mort, zvolila další opovážlivý cíl své bohapusté oslavy smrti. Srdce člověka.

Zkrátka hasičovi kvůli té svini museli transplantovat umělé srdce. A ten po 196 dnech tak jako tak zemřel, i s vyoperovanou rakovinou. Kdyby ho neoperovali, zemřel by nejspíš později. Rakovina se musí šklebit na celé kolo.

Jistě si říká, na co si to ti lidi hrají. Slyším jí, jak mudruje, i bez MUDrů: „Ten kardiochirurg Pirk, co je to za šaška. Nosí motýlka jako homosexuál, úsměv také tak vilný. Podporuje komunistu, dnes sionistu Fischera; vůbec až přespříliš se vyjadřuje k politice.“ Teď bych to mudrování přerušil – že by to tedy byla, ze strany rakoviny, nějaká msta? Rakovinou proti trapným úsměvům, motýlkům a politikaření kardiochirurgů?

Ale svině dál hovoří: „Nebo ten Holý s Kozou, oba jako poustevníci, neznali nic než své ošuntělé pláště, které jim dodávaly hrdost a mužskou sílu bít se za dobro pro druhé; jeden kouřil, druhý ani to. Tak jsem je zkosila taky, aby si nemysleli. Holého vlastně ne, ale zase jsem příčině jeho smrti blahopřála jako první. A jeho smrti samotné taky jako první, to dá rozum.“ Dá se na to něco říct? Já mlčím.

Jen v hlavě se mi vybavují útržky obskurního textu, který jsem kdysi kdesi našel. Ne však tak obskurního a protilidského, jako svině rakovina. A myslím na děti, které na ni umírají matkám v náručí.

rakovina - píseň

Rakovina
Michal Spáčil / Pavel Magda

Rakovinu prostaty, tu má každej správnej chlap
Buď to chytnul vod táty, nebo někde v noci nachlad

Šulíne šulíne, kapavka tě nemine,
žalud mastí mastíme, v prdeli čípky drtíme
Rakovinu dělohy, tu má každá správná ženská,
buď k tomu už má vlohy, nebo to chytla od pejska
Poštěvák, poštěvák, to je strašně malej pták,
nemá syflu ani za mák, nepotřebuje primerák

—————————————-

28. 10. 2012
Podzimní posouvání času je donebevolající absurdita. Zaveďme v ČR konečně celoroční letní čas

V neděli 28. 10. se ve 3 hodiny v noci na území ČR posunul čas. O hodinu zpět. Fatální dopad tohoto kroku byl patrný až večer – už dosud se šeřilo nepatřičně a deptavě brzy, nyní se úmluvou zešeřelo ještě o celou hodinu dřív, což už zavání sabotáží.

Opravdu – nevím, jak někomu může být po chuti, že se smráká pár hodin po poledni? Ano, máme sice slovo poledne – tedy „půl dne“. Poledne by tedy logicky mělo být uprostřed dne. Ovšem kdo chce den (22. 12.), kdy se setmí 4 hodiny po poledni? Není načase revidovat toto lpění na „božím čase“, na dni rozděleném co nejpřesněji na dopolední a odpolední polovinu? Domnívám se, že v našich zeměpisných šířkách rozhodně ano!

Nemám v úmyslu narovnávat „pokřivené“ zákonitosti geofyziky, jde mi čistě o libější estetický vjem z lepšího času, z času vhodnějšího, než zavádí dosavadní zvyklost.
Rozhodně je mi po všech stránkách milejší, kdyby se 22. prosince šeřilo v pět odpoledne, nikoli už ve čtyři.

Pokud posouvači mermomocí chtějí posouvat čas, navrhuji, aby se napodzim posunoval o hodinu vpřed, tedy na tzv. „superletní“ čas (UTC+3)! V každém případě prosím, radím a požaduji – neposouvejme už na podzim o hodinu zpět! Jako by den nebyl už tak dost krátký.

Škarohlídi budou namítat, abych si posunul čas klidně tak, že by se rozednívalo ve 12 hodin. Obratem jim tedy směle sděluji – Ne, to už je i na mne příliš! Všechno má své meze. Takto podivně posunutý čas už postrádá svou estetiku; kazil by prožitek dne.

Proto opakuji – letní čas celoročně! Pokud čas napodzim posouvat, tak o hodinu vpřed, aby se prodloužil den (ano, škarohlídi, samozřejmě pouze pocitově – ovšem to není rozhodně málo!), a nikoli ještě více zkrátil.

Naopak nehoruji pro běžný čas (UTC+1) a jeho podzimní posouvání na letní (UTC+2), protože letní čas v létě se již dobře osvědčil. Proto je také nejvyšší doba, aby se stejně dobře osvědčil i na podzim a v zimě. Případně, aby pro podzimní a zimní období platil navíc superletní čas.

Rozhodně mi nevadí vstávat a zahajovat práci za tmy, což je také jedním (a asi jediným) argumentem zastánců nynější úmluvy o šíbování s časem. Počáteční tma je pro mne inspirující, nikoli skličující. Brzký soumrak však nemohu vystát.

PROTI současné podobě posouvání času, případně PRO jeho posouvání LOGICKÝM způsobem, jsem mimo jiné i kvůli mým dalším výtkám, které bych označil jako kousavé.
Předně mi vadí, že se čas posouvá takto pokoutně, o víkendu; navíc v noci. Jako by se snad nemohl posunout v pondělí v osm ráno?! Tato pokoutnost svědčí jenom o tom, že výhody tzv. zimního (nebo též „božího času“) jsou v podmínkách ČR nejasné a argumentace pro jeho udržování je velice chabá. Taky proč se čas posouvá v neděli; je snad Žid, že se nemůže posunout v sobotu (nebo v kterýkoli jiný den)?

Kousavá námitka směřuje i ke škarohlídům, kterým by se nepozdával český ostrůvek rozdílného času uprostřed okolních států s jiným nastavením hodin; že by nám to prý přinášelo problémy. Přináší nám snad problémy nízké platy a vysoké ceny služeb, opět v porovnání s okolními státy? Nepřináší, žijeme i tak.

Kousavá námitka škarohlídů zní stručně – „Mějte si každý jaký čas chcete, nás z toho vynechte!“ Nemohu si mít jaký čas chci, když instituce či vy, s kterými chci v průběhu dne jednat, máte zase své časy. Jak mohu vědět, že když já mám pro sebe poledne, někdo jiný nebude mít u sebe zase hlubokou noc. Jistě vidíte sami, že takový stav by nebyl možný a přinášel by ještě větší absurditu, než přináší nynější hloupé, absurdní a nelogické posunování času.

Je potřeba dohody, stvrzené REFERENDEM. Nechť konečně zazní hlas lidí, kteří si klidně mohou dopřát o hodinu více denního světla na úkor zbytné hodiny ranní tmy; koneckonců přesně tak, jak je to v dnešní době ve většině případů také nanejvýš vhodné.
Jen ať už ten hlas konečně zazní!

ZA LETNÍ ČAS CELOROČNĚ.

ZA LETNÍ ČAS CELOROČNĚ.

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

1 komentář u Ne zas takový kompost

  1. Republika Texas napsal:

    Konecne nekdo, snad prvni osoba v nasem casovem pasmu, se verejne hlasi k myslence celorocniho letniho casu a k tomu, ze soumrak v 15:30 je dobrej leda tak nato, aby clovek sel rano radsi uz do prace oknem (pokud bydli aspon ve ctvrtem patre a dole je dlazba, ne obri trampolina). Two thumbs up!

VLOŽIT KOMENTÁŘ