Nečasova a Kalouskova, nikoli Klausova amnestie

Tak už je to jasné. Přišlo mi podivné, proč se prezident Klaus v novoročním projevu při závěrečných slovech o vyhlášení amnestie tak zajíká; přičítal jsem to jeho dojetí, ale pořád se mi to nezdálo. Ale to byly dojmy. Teď už tu máme fakta.

1. Amnestie se nakonec týká docela horentního počtu osob

2. Amnestii musel podepsat premiér Nečas, jinak by nevyšla v platnost. (Přičemž delší dobu je známo, že za Nečase podepisuje Kalousek.)

3. Pražský soudce Kamil Kydalka si dovolil fundovanými slovy potvrdit (snad to nebude mít vliv na jeho kariéru), že amnestie může (rovná se MÁ; v ČR to tak platí) být ušita na míru ožehavým kauzám prominentů napojených na politiku, neboť nečekaně zahrnuje i zastavení trestního stíhání.

4. Schwarzenberg s Kalouskem (Ó, jaká jména!) se hned vytasili s neurčitým prohlášením, že vláda by mohla odškodnit občany, pokud amnestií byla poškozena jejich práva. Což je pěkně neurčitý blábol, přesně v duchu „judeokřesťanské tradice“ Kalouskova bordelu, též známého jako TOP09. To jsem opravdu zvědav, jak bude stát určovat, čí práva byla pošlapána.

Okrade mě nějaký zloděj, dozvím se, že lapka byl před pár dny amnestován. Kalousek se Schwarzenbergem mi hned dají tisícovku. Ovšem pokud by šlo o běžného zloděje, který nebyl propuštěn, nedostanu nic? Dostane se s oškodněním i na vězně? Jistě se přihlásí pár vězňů nespokojených s nově nabytou svobodou, kteří po propuštění nemají kde hlavu složit, a budou se dožadovat odškodnění. Což nemělo aly být jejich prvotní starostí, jak neskončit v káznici? Nakonec – mohou se nechat znovu zavřít. Co jim taky v tomto absurdním státě zbývá jiného, snažím se vcítit do jejich kůže.

Mimochodem, amnestie nese rukopis nefunkčního automobilového registru, o němž se proslýchá, že v době jeho nefunkčnosti se děly hezké věci v řádech milionů Kč, a že to tak bylo naplánováno. Když se rozběhl, hurá, pár naivků odškodníme pár stovkami, aby se neřeklo. Typická „politika“ vlády Kalouska s Nečasem. Raději nevidět pozadí Klausovy amnestie. Mohlo se stát, že kromě chemika z gumárny pro ni horoval i kdejaký taxikář.

***

Nečas KalousekSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ