„Nejsme jako oni!“ aneb Dvojníci českých politiků

Jacques - LivniTaké se vám zdají všichni politici stejní – charaktery a poslední dobou dokonce i zjevem? Není to žádný div, lze to racionálně vysvětlit. Všichni se naoko vymezují proti sobě navzájem, křičíce: „Nejsme jako oni, makáme!“ (rozuměj: jako jiní politici), až jsou z toho za chvíli všichni jeden jako druhý.

Dobeš - Lieberman

Dobeš - Lieberman

Dobeš - Trocký

Dobeš - Trocký

Ta podoba… Další dvojníci níže.

Komu se tedy naši politikové podobají, mimo to, že se podobají sobě navzájem? Samozřejmě, že zase jenom cizím politikům.

A já se ptám – není něco špatně? Proč tak lpíme na tom, aby naši politici měli české občanství? Vždyť takový Izraelec nebo Rumun by náš stát jistě vedli lépe. Když si půjčíte auto, také s ním jedete opatrněji, než se svým vlastním. Ano, vypadali by ti cizí ministři docela stejně jako ti naši dosavadní, ale kdo dnes dá na vzhled. Výsledky jejich práce by hovořily jasně.
Dokud budou v české politice Češi, českému státu se nepovede dobře.

Nečas - Kalousek - BendaČeští politici se neosvědčili – všichni byli stejně špatní. Kdo to jenom mohl tušit? Je čas nahradit je podobně vypadajícími nečeskými tribuny.

Tak například bývalý ministr školství Josef Dobeš vypadá, jak již bylo uvedeno výše, jako Evet Lvovič Lieberman, izraelský ministr zahraničních věcí. Nebo jako Lev Trocký. To jsme mohli mít ve školství lvů! Myslí si snad někdo, že Lev Trocký by si neporadil s českým školstvím?


Kateřina Jacques nevěděla nic o biomase. Že za ní nezaskočila ke Krausovi izraelská politička Cipi Livniová, ta by o ní věděla všechno. A nikdo by nepoznal, že je to jiná káča.

Jacques - Livni

Jacques - Livni

Nejlepší ministr financí České republiky, planety Země, Vesmíru a všech fantasy světů Miroslav Kalousek vypadá jako rumunský premiér Emil Boc. Tím podoba hasne. Emil Boc když může, tak rezignuje. Jeho český dvojník když může, tak chlastá a zůstává v politice navěky. Měl by Emil přijet do ČR, vzít post ministra financí a rezignovat. Lidi by si mysleli, že rezignoval Kalousek a zavládlo by všeobecné veselí a blahobyt.

Kalousek - Boc

Kalousek - Boc

Bývalý český prezident Václav Klaus vypadá jako dosavadní slovenský prezident Ivan Gašparovič. Téměř dokonalá nápodoba. Škoda že našeho prezidenta nesuploval v úřadu slovenský protějšek. Klaus zase mohl dělat hlavu státu na Slovensku, asi by si jen musel změnit příjmení, aby byl nenápadný – když ne na Gašparovič, tak aspoň třeba na Šalgovič. Ale tady to trochu hapruje. Porovnejte výraz obou tváří. Klaus (vždy) vypadá, že vás propíchne očima, nosem, knírem, nebo Rokem desátým kdykoliv se mu zachce; i jeho jinotajný poloúsměv je naprostým protipólem k neškodně rozjařenému výrazu slovenského protěšku, za kterým tušíme radost z důchodu.

Klaus - Gašparovič

Klaus - Gašparovič

To náš bývalý premiér Petr Nečas vypadal, než si nechal zarůst krk štětitnami, jako severokorejský politik Song Tchek. Song Tcheka prý popravili, asi kvůli té podobě. Je to škoda, v ČR mohl být dobrým premiérem bez afér.

Nečas - Song-Tchek

Nečas - Song-Ček

Nový mluvčí prezidenta Zemana Ovčáček vypadá podobně čtverácky jako rumunský premiér a předseda tamější soc. demokracie Victor Ponta. Kdepak, ti demokrati vypadají všichni stejně. Rumun by rozuměl průměrným Zemanovým větám zhruba stejně, jako jim rozumí Čech, navíc by ho ty věty nemohly urazit, takže by byl přinejmenším stejně dobrým mluvčím jako Ovčáček. Škoda, škoda. Zase další zbytečný Čech tam, kde mohl být platný Rumun.

Ovčáček - Ponta

Ovčáček - Ponta

Znalci mužské krásy se shodnou, že Vlasta Parkanová je stejně šmrncovní jako Madleine Körbelová, která si zošklivila příjmení na Albrightová. Mohli jsme mít na ministerstvu obrany krásnou Britku. Koho jsme tam měli? Zase Češku. To už je snad spiknutí.

Parkanová - Körbelová

Parkanová - Körbelová

Etalon polistopadového vývoje ku pravdě, lásce a kráse, Saša Vondra, vypadá jako rumunský minstr kultury Daniel Barbu. Jistě nikdo nepochybuje, že i tento uměnímilovný Rumun mohl vládnout ministerstvu obrany jistější rukou, než byla ta Vondrova, svírající modrou knížku.

Vondra - Barbu

Vondra - Barbu

Nechť tato stránka slouží ku prospěchu i tvůrcům cyklu České století, aby, až budou natáčet díly z novodobé historie, věděli, na které dvojníky se obrátit, pokud čeští politici odřeknou spolupráci, a neopakovala se tak extempore s nepodobajícími se herci.

Aktualizováno.
Dvojníky českých senátorů najdete ZDE.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ