Nevolte komunisty! Volte krásné lidi

Nevolte komunisty, volte krásné lidi

Nevolte komunisty, volte krásné lidi (klikněte pro zvětšení)

Iniciativa Komunisté nepatří ke kormidlu apeluje před volbami tklivým videem „Svoboda v ohrožení“. Vystupuje v něm například Jacques Rupnik, pravdoláskař a bývalý poradce bývalého prezidenta bývalého Havla, Fedor Gál, vytrvalý bubeník na poplach před imaginárními hrozbami, Daniel Herman, bývalý ředitel (video ublíženě uvádí „odvolaný“) Ústavu pro studium totalitních režimů, jehož spletité židovské kořeny ho zavedly až do KDU-ČSL, za niž teď kandiduje, Jan Urban, spoluzakladatel spoluzaloženého Občanského fóra. Dál už jenom obligátní VŠ pedagog, ředitel divadla, mluvčí iniciativy, podporovatelka hnutí, rapper.

Všechno jsou to jistě krásní lidé; zajímavé je, že většinou jaksi stejným způsobem.
Nebo se přinejmenším snaží vzbudit dojem, že jsou krásnější než ti strašní komunisté, jejichž strašnost i pro dnešní dobu mají ilustrovat strohá fakta (nejsou-li to ovšem „fakta“ z ÚSTRu) vypsaná ve videu (kolik lidí bylo v letech 1948-89 odsouzeno, kolik lidí emigrovalo, kolik lidí zemřelo při pokusu o nepovolený přechod hranice). Která ovšem člověku neoslepenému mediální propagandou neznějí nijak varovně a bere je jenom jako historická fakta dané doby, nijak nevypovídající o tom, zda se snad dříve teoreticky žilo hůře než nyní, ani neposkytující žádnou míru pro srovnání s dnešní dobou, neboť dnes máme zase docela jiné kategorie údajů, z nichž mnohé jsou podobně tristní.

Video má však agitační potenciál samozřejmě pouze pro lidi, kteří jsou podobně krásní nebo mají podobně spletitý osud jako osoby v něm vystupující; zkrátka pro ty, kteří se s touto iniciativní kulturní frontou identifikují. Stačí, pokud máte podobné fyziognomické rysy – takže vám jsou dotyční petenti alespoň trochu sympatičtí – a potrpíte si na občasné patetické apelování.

Nevolte komunisty, volte krásné iniciativní lidi. Jak krásně to zní. Bez legrace – i mně. Ale stejně jsou to srandovní hlavy, ani nemusejí agitovat.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(5 hlasů, průměr: 4,20)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Nevolte komunisty! Volte krásné lidi

  1. Anadriel Luxofair napsal:

    ooops, omlouvám se, oznamkoval jsem naopak (1) clanky, co jsem precetl, vsechny se mi libily.. (5) takze tak.. :)

VLOŽIT KOMENTÁŘ