Nikoli Hitler, ale Hitlerův velvyslanec je gentleman

Zeman-Hitler-článekNo vida! Že by se článek, který kdysi spatřil Miloš Zeman, po všech trapných peripetiích konečně našel?

Nikoli tedy Hitler, nýbrž Hitlerův velvyslanec Ernst Eisenlohr má být oním Peroutkovým gentlemanem – což už zní docela slibně.

Respekt (nikoli Respekt ani Reflex) televizi ČT24, která došla ke stejnému závěru již před dvěma měsíci.

Vyhledávací systém Národní knihovny, který hledá i v Přítomnosti, zatím hlásí «údržbu» (jak průhledné), takže zatím můžeme najít pouze útržek článku Jana Drdy v Literárních novinách (1958), polemizující s Peroutkou, který měl doslova říci: «Eisenlohr byl gentleman, který to dobře myslel, ale nic nemohl zmoci».

Dále se v Drdově článku praví toto: «(…) řečeno, (Peroutka) mýlil v tomto gentlemanství. Vyšlo totiž v Norimberku najevo, že v údobí 1936 až 1938 se v Československu nestalo ze strany henleinovců, aby to nevěděl, aby to neinspiroval, aby při tom nedával pokyny právě tento «gentleman» Ernst Eisenlohr.»

Aktuální článek o Peroutkově (Zemanově) Hitlerovi (Eisenlohrovi) je na Novinkách.

Aktualizováno.
Trapné peripetie neberou konce.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Nikoli Hitler, ale Hitlerův velvyslanec je gentleman

  1. Mam je rad napsal:

    Pokud se mohu vyjadrit co vidim okolo Hitlera na Tv : zneuzival rodinne prislusniky ktere pozdeji zavrazil(neter nezletila) ,byl na kokainu a byl pervert byl dusevne nemocny byl take zid ale to tajil v zajmu rise ,mel Alzheimera, nestal mu ,pajdal, trasli se mu ruce ,uniformy mu sili s vycpavkami nebot byl skret a byl samozrejme uplne sileny a uplne blby .A hlavne se cesal jinak nezli Bibi z Israhelu a mel knir coz by Natahnihnatovi sluselo neb ma pysk zajeci .

VLOŽIT KOMENTÁŘ