NORMALIZACE: Nenechme se ukolébat Zemanem. Tohle se nepřechodí

Ty tam jsou zlaté časy, kdy naše země nevzkvétala. Dnes už ani nevzkvétá.

Lidé po padesátce i před ní hynou jak na běžícím pásu, ale náš třiasedmdesátiletý prostatický panic s přechozenou cukrovkou by chtěl dál tužit svoje čtvrtstoleté lehkotopné přátelství se slovenským majitelem země české a rajzovat si do Izraele a k Trumpíkovi do Vošinktonu, jako by se nechumelilo; dnes i za dalších dvacet let.

Jak by ne: Stará vláda bez úhony přežila volby, neperspektivní jedinci z ní vypadli, zato ji však posílili kýžení frikulíni z nové strany, kterou si městský lid ve spolupráci s Agrofertem tolik přál.

Tak to by v tom byl, himlhergot, čert, aby se musel obnovovat ausgerechnet prezident?!

Když jsme před pěti lety uviděli děsivý Zemanův prezidentský portrét s rezignovaně sepjatýma rukama, pomysleli jsme si, jaké strašné časy nás asi čekají.

A ony přišly.

A neodejdou, dokud bude umrtvené době udávat z Hradu vykouřeným, zpomaleným barytonem tón normalizačního bezčasí člověk, pro nějž je měřítkem kvality doby, kolik se sklidilo eurodotací, postavilo hospiců a vyvezlo másla.

Prezidentské volby v roce 2013 už asi byly takovým ekvivalentem rozhlasového přání «zdravíčka, štěstíčka a Božího požehnání» naší dezolátní zemi, kterou sužuje mnoho nemocí. Kdo tehdy nevolil Zemana, jako by neměl soucit s umírající vlastí a s umírajícími obecně.

Jako by snad Česká republika měla být v rozvratu nějak světleji a ne tak těžce, když se jí z Hradu dostane blahopřání v podobě bezradně sepjatých rukou.

Nadcházející prezidentské volby tak především ukáží, zda mrtvolným pozůstatkům občanů za těch pět let došlo, že tohle už se nedá přechodit, ani kdyby se Zeman na nový portrét vyfotil po boku s kardinálem Dukou.

Tedy přesněji: zda ve svých strachem sevřených myslích dovolili, aby jim to došlo.

No, nedovolili.

Protože tohle se fakt nedá přechodit.

Zeman znovu 2018.

— — —Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ