Nová škodovka

Fabia JuniorZ Mladé Boleslavi právě vyjíždí nová a kulatá hadimrška s honosným názvem Škoda Rapid Spaceback, patnáct let po voze Mazda 323F BJ a dvanáct po Fiatu Stilo. Blahopřejeme!

Benefity nového vozu jsou bohatá výbava, zhruba totožná se zmíněnou patnáctiletou Mazdou, která stála rok v →

Škoda Rapid Spaceback

Škoda Rapid Spaceback

→ brněnské čtvrti Cejl, módní prolis LLFC (Looks Like Fucked or Crashed) v zadní části karoserie, bezproblémové nápravy z osvědčených modelů (přední – Tudor 440, zadní – Favorit), škrabka na sklo umístěná pod rezervním kolem, zcela manýristicky zvládnutá technologie výroby (výroba jednoho vozu nestojí víc, než výroba pytlíku bramborových lupínků) a silné pohonné jednotky.

Novinkou je výkonný a úsporný jednoválec 0.05 TFUJ se dvěma rozvodovými řetězy, dopovaný třemi turbodmychadly. Brutální výkon 32 koní, který je podle měření automobilky dostupný v širokém spektru případů, přenáší na nízkoprofilové pneumatiky 155/40 R17 vpředu a 115/70 R16 vzadu bezpředložková převodovka KRRT s původem v Seatu Arosa.

Délka × šířka × výška: 4,5 m × 0,5 m × 2 m, pohotovostní hmotnost: 870 kg.
Rozchod a rozvor výrobce tradičně neudává již od dob Škody 105L, respektive Octavie 1996.

Spotřeba pohonných hmot podle měření schváleného EKPMK (Evropskou komisí pro matení kupujících): 33,7 / 16,5 / 0,2 l na 100 km (město/mimo město/mimo provoz). Spotřebu oleje výrobce tradičně neudává. Vozidlo spaluje biolíh smíchaný s řepkovou naftou a stále poněkud málo rozšířeným ekoaditivem VW Blaue Scheisse v poměru 11:17:7. Vůz vyhovuje normám EUROBYRO 1 až 184 327.13.7.4 rev. A, mimo normy 65 532-K upravující pohyb včel za mlhy, která však v ČR není pro automobil nižší střevní chřipky povinná.

Testované vozidlo bylo již v předstihu vybaveno speciálními kvákacími pneumatikami, plašícími ohrožené druhy žab, které budou od druhé neděle po prvním jarním úplňku povinné ve všech zemích ES i mimo ES a jejichž nevyhovující skřehot může být posléze postihován blokovou pokutou do výše pěti set miliard korun.

Vylepšen byl rovněž systém aktivního předcházení srážky s blbcem, karoserie se v případě hrozící kolize s člověkem nově na 54 místech bezpečně zkroutí, zauzluje a záložní pohon poté řidiče pohodlně navede do nejbližšího kovošrotu.

Samozřejmostí je integrovaný systém Buzer ACE. Pokud čidlo spatří během jízdy cokoliv, co vypadá jako kamera nebo radar, pořídí pomocí mobilů a dalších elektronických zařízení osazenstva automobilu fotky posádky a společně s hesly a soukromými soubory je odešle na policie@seznam.cz.

Cena začíná na baťovských 899 990 v provedení „Dřevák“. Už jenom kvůli velikému kufru se novou škodovku vyplatí koupit co nejdříve. Pro váhající kupce dodejme, že dříve nebo později bude vůz homologován jako jízdní kolo, traktor nebo aktovka, takže na něj nebude třeba řidičského oprávnění a zájemce bude moci na něj získat 110% dotaci.

Nová Škoda Rapid Spaceback 323 F.

Škoda Rapid II

Škoda Rapid Spaceback IISouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Nová škodovka

  1. Ctu rad zpravy z domova napsal:

    Byla by to ovsem vyborna sekacka na travu specielne s onim uctyhodnym vykonem 1valce. Cena je vyhodna specielne pro platy 15 000kc . Po zaplaceni najmu,3kg chleba a 10 kg brambor zbyde jeste spousta zbytecnych penez na placeni uroku z castky temer milion. ( zhruba tj cca 45 000$) za tutu skorapku . Kdo urcuje ty strasne ceny? V USA za tyto penize se koupi MB ci BMW v kvalite american standard tj kuze air cond. okna elektricka a podobne + samozrejme nejlepsi doplnky jako TV na couvani GPS telefon atd .Cili tato hruza za ty penize odpovida zhruba na 14 000$ v usa ale v US provedeni.

VLOŽIT KOMENTÁŘ