Obraz «Dívčí válka»

Epický kýč? Zvláštní krása? Každopádně jsem rád, že jsem si ten obraz (je to přitom jenom zarámovaná reprodukce) v jednom domě konečně vyfotil.

Aktualizováno.
Blížeji jsem dnes obraz prozkoumal, je na něm vidět podpis (tedy jeho část): Hauser (Mauser? Mouser?). Nakonec to tedy bude Mathauser 1907 (nebo 1904?), jak se mi podařilo s pomocí internetu zjistit – někdo totiž prodával stejný obraz na Aukru.

Josef Mathauser * 2. 7.1846 Staňkov u Domažlic, + 10. 1.1917 Praha. Český malíř dějinných a církevních obrazů. Svými obrazy křížové cesty vyzdobil v roce 1887 kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mariánských Lázních, nebo na Svaté hoře v Příbrami. Pohřben na Vinohradském hřbitově v Praze.

Aktualizováno.
S obrazem to příliš nesouvisí, s krásou dob dřívějších však ano, proto sem tento snímek «opravdovské mladé ženské» vložíme. Inspiroval nás k tomu jeden z komentářů níže.
Starodávná móda

Aktualizováno.
Podnikavci z obrazynaplatne.⁠cz nabízejí reprodukci tohoto díla za 600 Kč. Pevně doufám, že si obrázek nestáhli odtud. Chcete-li ušetřit, vytiskněte si obraz sami.

– – –Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Krása, umění, Obyčejný život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů u Obraz «Dívčí válka»

 1. Vanak napsal:

  Sakra, ty ženský na tom obraze vypadají, no jak bych to nejlíp řekl, jako opravdovský mladý ženský!!! Takový se už moc nerodí. A já vůbec mám rád ilustrace z českých dějin, tedy ty hrdinské, vybájené. Ony mě totiž tak nějak pokaždé nakopnou v tomhle světě, kde češi už nespravují věci své a hrstka cizáckých přistěhovalců ukradla skoro všechen český majetek.

 2. Tomáš napsal:

  Prosím chtěl jsem se zeptat jakou cenu má tento obraz (Dívčí Válka) děkuji za kladnou odpověd

 3. Josef Hrabal napsal:

  Chtěl jsem se zeptat, jakou má cenu obraz (Dívčí válka) od Mausera z roku 1907.
  Je to obraz namalovaný, něco jako překližka.
  Děkuji předem.

 4. Josef napsal:

  Dobrý den,chtěl jsem se zeptat kolo stoji obraz Divci Valka od malíře Mauser a z roku 1907,Děkuji předem.

 5. OS napsal:

  No… obrazy mají obvykle takovou cenu, za kterou je dokážete prodat… :)
  Pokud je to olejomalba, tipuji, že za tohoto Mathausera může někdo dát 1000 až 5000 Kč. Pokud je to jen reprodukce (tisk), je to stokorunová záležitost…

 6. Mathauserova napsal:

  Je to Mathauser (Josef) 1907, je to Divci valka, a puvodni obraz ma decentni prirozene barvy, na tehle fotce (nebo one reprodukci) je to presaturovane. Prapravnucka

  ———-

  [Díky za komentář. Nahráli jsme lepší, méně sytou verzi obrázku.]

 7. Lenka napsal:

  Tento obraz (reprodukci) mám doma a k tomu ještě jeden – Břetislav a Jitka. I když nemá skoro žádnou cenu, pro mě má cenu velkou. Je to totiž památka po babičce.

VLOŽIT KOMENTÁŘ