Očkované kuře

Bruselské kuřeLiebe Kundin, lieber Kunde, milý zákazníku!

Děkuji ti, že jsi zakoupil kuře z naší farmy Bruselská ekodrůbež. Jeho maso je obzvláště křehké a chutné, a je ho právě tolik, aby svou porcí uspokojilo i ty největší jedlíky, ale zároveň nepřispívalo k obezitě.

Je to kuře přesně podle životadárných bruselských norem. Je ho tak akorát pro všechny, kteří jsou tak akorát, a kterým to tak akorát myslí, aby se akorát najedli a pracovali. A tak i ty budeš moci plnit normu a plán klimatické pětiletky, aniž bys měl odpor k práci z hladu, nebo naopak z přejedení. Cítíš jeho jemnou, takřka neznatelnou vůni? Tak zakousni se už! Vychutnej si jeho výjimečnou kompromisní chuť, která sedne každé humanoidní bytosti na planetě.

Už se nemusíš bát. Jíš šťastné kuřátko, které žilo dlouho a radostně až do své rychlé porážky. Ještě si prozpěvovalo, když ho věšeli za nožičky. Nejíš žádného kuřecího sobce a nezodpovědu. To se stávalo v dřívějších, nešťastných dobách.

Tehdy si občas nějaké kuřátko usmyslilo, že snad existuje nějaká druhá nebo dokonce třetí cesta, poslouchalo Kykyryla a skoro přestalo jíst, jak bylo pohrouženo ve svých neplodných myšlenkách. Další kuřátka se k němu přidala a málem založila politickou stranu. Museli jsme ty nevděčné chcípáky vymlátit.

A opačně: některá kuřata dospěla zase až příliš rychle; brzo poznala, jaký osud je čeká, a tak na veškeré vzletné ideje rezignovala. Zajímalo je pouze, kdy přijde krmič se zrním, a ještě si na něj otvírala zobáky, kde se flákal. Slabším kuřátkům všechno vyjedla a málem by sežrala i krmiče. Na pohled velká, silná kuřata, ale ona vždycky všechno akorát pokálela, o klima se vůbec nezajímala, a navíc se jim ty slepičince ukládaly i v mase a v mozku. Ani tato kuřata nám nedělala nejmenší radost.

A tak jsme jenom zatleskali, když se konečně objevila zázračná vakcína. Jistě dovolíš, soudruhu, když ti o ní povíme více.

Díky téhle vakcíně jsme mohli výše popsané problémy u kuřat podchytit už v zárodku. Kuře, když je nemocné, v depresi, nebo jen přežrané, motá se bezcílně v kruhu. Ale jak poznat nemocné kuře ještě předtím, než se takhle začne motat? Právě vakcína slouží jako takový zesilovač. Kuře ještě samo neví, že mu něco je, ale vakcína ty nepatrné náznaky v jeho těle najde, zesílí, a vydá povel mozku. A kuře se začne motat dokola, samo neví proč. A my už vidíme, že je s ním něco v nepořádku, a můžeme mu zesílit dávky antidepresiv, napíchat ho léky, nebo mu naordinovat dietu. Potom může mít nakrásně duši či vnitřnosti zcela rozpadlé, ale na povrchu nebude nic znát – krásné kuře! A bude si prozpěvovat až do konce.

Od těch dob, co používáme vakcínu, nenajdete mezi našimi kuřaty žádné depresivní střízlíky, kteří brzy uhynou, ani neurvalé mastodonty, jejichž maso je blátivé a nechutné. Už žádné takové extrémy a zbytečné rozdíly. Vakcína pomohla všechna kuřata znormalizovat do ideální formy i váhy, a spolu s dalšími léky a vakcínami se nám daří u všech kuřat udržet i ideální průměrnou délku života. Nyní je skutečnou radostí kuřátka zabíjet. Do poslední chvíle si prozpěvují Ódu na radost, navíc jejich trus voní po fialkách. I tuto drobnou, ale o to citelnější změnu metabolismu, kterou ocení všichni pracovníci drůbežárny, zařídila skvělá vakcína.

Co v USA všechno nevymyslí, aby se kuřátkům i lidem dobře žilo! Jaké máme štěstí, že i v Bruselu jsou k těmto vynálezům maximálně vstřícní, ba mnohdy sami tlačí vědce do nesplnitelných vlastností a termínů nových, ještě pokrokovějších vakcín, až z toho ti vědci nestíhají, a občas jim nějaký vir, zárodek vakcíny, vyletí komínem do světa. Ale jak se říká: Když se kácí les… Přínosy nových moderních vakcín nakonec vždy převáží, jak se ostatně v Bruselu nedávno usnesli.

Je nám ctí mít jméno bašty humanismu ve jméně našeho závodu. Je to bašta, ta naše spokojená kuřátka. Ty nebaštíš? Že ty nejsi očkovaný, soudruhu? Raději rychle utíkej pro svou dávku! Co rychle! Jako slepice po Zátopkově flusu! Neseď na vejcích, to nevysedíš! Dobrá, že jsi to ty… Zatím máš ještě stále pár týdnů čas.

Ale až v příštím kvartále začneme vyrábět kuřata z papíru, a tobě přestanou chutnat, pak si sobecky nestěžuj na náš ekozávod.

Že nemáš chuťové pohárky aktualizovány podle nejnovějších norem, z toho budeš moci vinit pouze sám sebe, nezodpovědný humanoide. Honem se jdi očkovat, jestli nám nechceš platit pokutu.

Se srdečným pozdravem

Vždy chutná a čerstvá
Bruselská ekodrůbež, s. p.


PŘEHLEDNĚ: Unikátní video, co hrozí neočkovaným od myslivců. Promluvil Jan Kanyza

Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ