EXKLUZIVNĚ: Odhad výsledků 1. kola

Zveřejňujeme náš odhad výsledků první rundy prežidentského vojebního lání.

Zeman     47 %
Drahoš     15 %
Horáček   12 %
Topolánek  9 %
Hilscher     8 %
Fischer      7 %
Hannig       1 %
Hynek      0,7 %
Kulhánek 0,3 %

– – –

Zemanovi k výsledku pomohla nepřetržitá přítomnost ve všech médiích, oficiálních i «alternativních». Také jeho vetchá kondice a především domnělá rakovina, kterou Zemanův volební tým nakukal jakémusi brněnskému bláznu, který ji pak beztrestně roznesl do světa. S touto chorobou má v ČR zkušenost 99,9 % dolních deseti milionů, takže není divu, že je jim prezident sympatický. Má raka, musím ho volit, uvažuje průměrný, demokracií zdecimovaný volič s nemocnou duší a většinou i tělem svým nebo blízkých. Kdyby to snad byla, nedejbože, pravda, tak v příštích volbách, konaných asi za rok, vyhraje zřejmě ten kandidát, na jehož rodině se zákeřné nemoci vyřádily více. Konečně: I kdyby na Hradě seděl kýbl pilin, pouhých pět let mu tam přeci nepředplatíme. Ano, průměrný volič funguje na principu «přece jsem neudělal chybu, když jsem ho před pěti lety volil», který zaručuje, že volby se sice papírově konají co pět let, ale ve skutečnosti každých deset let.

Drahoš dostane 15 %, protože všichni Češi jsou chytří jako vědci. Rovněž ženy po přechodu, ale i všichni vysokoškolsky vzdělaní gayové a ti, které znásilnil Zdeněk Svěrák (svým laskavým humorem), touží mít doma takového růžolícího Drahouška.

Horáček dostane 12 %, protože je prostě dobrej a my mu to přejeme. Podvědomě ale  tušíme, že ten extrakt Václava Havla víc než 10 % dostat nemůže. Tak uvidíme.

Topolánek dostane 8 %, protože většina voličů neumí napočítat víc než do jedné a věří převážně billboardům.

Hilscher dostane 8 %, protože i u nás bohužel chodí k volbám mladí lidé a ženy-romantičky.

Fischer sotva dosáhne na 7 %, ale my mu to přejeme. Spíš to bude tak 5 %. Protože ale v diskusích každý tvrdí, že bude volit Fischera, tak se obáváme, aby nakonec nezůstal hluboko pod 3 %.  (Tzv. «Efekt Svobodní».)

Petr Hannig, aristokrat takřka britského střihu, bude rád za 1 %. Kvalita zůstává u voleb tradičně nedoceněna, ba neobjevena.

Hynek dostane méně, než Hannig, a pokud Kulhánek dosáhne lepšího výsledku než 0,1 %, tak to bude zázrak a zároveň jasný vzkaz o demenci voličů, ale my tomu senilnímu tatíkovi přejeme aspoň 0,3 %.

Tolik tedy výsledky prvního kola voleb.

Jo, abychom nezapomněli. Volební účast bude v prvním i druhém kole nejvyšší možná, tedy okolo 62 %. Ty věčné nihilistické hledače třetích cest, co k volbám nepřijdou, protože Zeman je jim moc zemanovej, Drahoš drahošovej a Horáček horáčkovej a vůbec, volit nemá cenu, rády zastoupí davy Zemanových příznivců (a)nebo odpůrců, pro které je cesta k urně otázkou života a smrti.

Absolutním vítězem voleb se, jako obvykle, stane jejich maření (anti)kampaněmi, z nichž mnohé jsou tak monstrózní, nebo alespoň trapné, že dokáží na pár hodin utkvět ve voličově krátkodobé nepaměti.

Na internetu volby vyhrály cenzorní společnosti Goo⁠gle Ltd. a Seznam a.s., předkládající čtenářům ty kandidáty, kteří nejvíce zaplatili.

– – –Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ