Odvoleno

«Šílenství je dělat stejnou věc stále dokola v očekávání jiného výsledku.»

Tak je to tu zas. Znovu stejný, stejně marný, stále stejně průhledný pokus.

Materiál z měst bude houfně volit ty svoje plnotučné Bělobrádky, Bartošky, Pospíšily a podobné pazgřivce a profesionální vlastizrádce zubící se z billboardů, kteří i kdyby nedostali jeden jediný hlas, vždy bezpečně nalezou tam, kam potřebují.

Na vsi to nebude jiné.

Traktoristi budou volit traktoristy.

Účetní budou volit účetní.

Samoprohlášení intelektuálové budou volit zubařky.

Sociálně cítící budou volit dělníky (nemyslíme DSSS), kteří je oběsí na jejich vlastních páskách s nápisem «Exekučně zabaveno». Přesměrování smrti na druhé, když vám jde o holý krk, má v zemi české dobrou tradici.

Ženy budou volit ženy – a mnozí pitomci rovněž.

Ti, kteří si z vlastní vůle kupují nové škodovky a baví se i u odpadu typu Simpsonovi nebo Teorie velkého třesku, budou volit zase jenom podobně poznamenané, místo aby se raději navzájem dobrovolně vyhubili. Tohoto druhu je na kandidátkách vůbec nejvíce; to je všechen ten hmyz od 18 do 55 let, takže si havěť může mezi sebou bohatě vybírat. Hlas přesto – nebo právě proto – často zůstane v rodině.

Cynik by si mohl myslet, že v těch hnijících, podvázaných výběžcích, jež se zovou obce, jest zcela lhostejno, jaké stínky se budou rochnit v tom životadárném detritu, který sem málokdy proprší skrz olověný příkrov krajského nezájmu, a v konečném důsledku bude mít pravdu, i když ji nemá a nikdy neměl.

V čase všeobecně zapírané, maloměšťácky nepřipouštěné krize neznáme jiné řešení, než revoluční, nemá-li tedy další komedie a iluze voleb změnit k horšímu vše, ale třeba jen 98 %:
Ti, kteří nemyslí na to, co bude za deset let, budiž zvoleni těmi, kteří myslí na to, co bylo před sto lety.

Volby 2018
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ