Operace Keloid

«V páte třídě jsem byl(a) na očkování proti tuberkulóze (TBC), následkem čehož se mi na rameni nebo na lopatce udělala jizva, kterou tam mám dodnes. Na Internetu se lze dočíst, že jde o tzv. keloidní jizvu, způsobenou vyhřeznutím kolagenního vaziva při přehnaném hojení rány po vpichu.» Nějak takhle začíná každý příběh keloidní jizvy…

Dnes, po dvaceti letech, začíná jeho druhé kolo. Máme tu povinně nepovinné každoroční očkování proti uměle vytvořeným virům, a zduření v místě vpichu je šestým nejčastějším projevem této celosvětové tečky za životem bez jehel.

Je to i váš případ? Zavrhli jste se laser i jakoukoli jinou operaci a jizva je stále na svém místě, hezčí než kdykoli předtím, jako memento vaší generace? Znáte někoho, kdo ji má na zádech taky?

▲ Tradiční podoba: dvě jizvy nad sebou. Kdo kouřil, umřel. Kdo ne, má směšný urnový hrobeček.

Keloidní jizva po očkování. Máte ji na rameni taky, nebo ne? ▲ U některých (možná většinou hubenějších) osob jizva vystoupila na povrch jako velký štípanec

▲ U jiných se naopak zapustila mírně do hloubky (zde opět obvyklá dvojice vedle sebe). Jizva na lopatce je asi celkem mladá záležitost; starší lidi poznáte naopak podle jizev na levé paži. Měli je už lidé ve filmu Osada havranů, takže už v pravěku.

▲ Vpich splynutý s okolím, takže jej slepý masér ani nepostřehne. Slepých masérů je podle dostupných údajů 96 %, zbylí jsou homosexuální eunuši v celibátu.

▲ Podoba drobného štípance či strupu, tzv. malý kalvín.

Jizva po očkování na levé lopatce ▲ Někdy vznikl jakoby puchýř tmavé kůže, podobný vystouplé pize (Pize! To je taky slovo…)

▲ Někdy jen nepatrná rýha

??? ▲ Vpich po únosu mimozemšťany?

▲ V některých případech vznikla olbřímí jizva, která vypadá, že z ní potečou potoky krve, kdykoli o ni člověk zavadí, a navrch způsobí zánět a nějakou nepěknou nemoc. Ale třeba ne, třeba je to hodná jizva…

– – –

Jizvoid - keloid I ▲ Je to ještě jizva, nebo už bradavka?

Kel. jizva II ▲ Black Jizva Matters

Kel. jizva III ▲ Tretie oko

Různé podoby keloidní jizvy po očkování


Máte-li podobnou jizvu po očkování a znáte-li její příběh, můžete se o něj podělit v komentářích. Nejzajímavější příběhy zhudebníme.

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(12 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

2 komentáře u Operace Keloid

 1. Simona napsal:

  Dobry den, i ja mam na rameni keloidni jizvu po ockovani. Vlastně se mi udelaly dve podlouhle a v lete je to opravdu neprijemne. Rada bych se ji zbavila, ale neni asi jak. Laser pry neni ucinny, vpichy take ne a vyriznugi uz vubec. Pry se udela znovu treba jen o kousek vedle. Jsem rocnik 1979. Treba budete mit lepsi napad, jak se toho zbavit. Děkuji

 2. Eliška Cicálková napsal:

  LoL. Autor asi ještě nikdy neviděl pořádnou jizvu. Z vlastní zahrádky:
  Jizva na prsou

  Jizva na boku
   
   
  A z trochu jiného soudku:
  Žilky na prsou Vitiligo v tunelu :)

  Lávka
   
  S pozdravem :)

  Eliška

  NOCIFOTO Jihlava
  eliska.cicalkova@seznam.cz

VLOŽIT KOMENTÁŘ