Padající letadlo

YI-AQWDnes v 16:00 mne doma překvapil nezvykle silný hluk letadla, který navíc trval značnou dobu. Hned jsem se podíval na Flightradar24.com, abych zjistil, co se děje.

Boeing 767-3P6(ER) [YI-AQW] letěl ve výšce 5100 m, aby nad Dačicemi prudce klesal až na 3600 m (12 000 stop) – při rychlosti 540 km/h. Nic podobného jsem zatím nezažil, takže jsem zprvu myslel, že letadlo se řítí k zemi. Poté však překvapivě klesat přestalo a v takto nízké výšce a nízkou rychlostí pokračovalo celou cestu přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až na letiště v Istanbulu, jak jsem následně zjistil na Flightradaru.

Letadlo odstartovalo v 15:14 z německého nízkonákladového letiště Frankfurt-Hahn (které je od Frankfurtu vzdáleno asi 120 kilometrů) a do Istanbulu se konečně docouralo v 18:56. Co je zajímavé, až k Písku letělo v obvyklé letové hladině 11 895 m (39 000 stop) a obvyklou rychlostí 900 km/h, až poté zahájilo zmíněný zvláštní sestup a nízký průlet.

Nízko letící BoeingAktualizováno.
Na odborných fórech se lze dočíst, že rychlým sestupem do nízké letové hladiny se obvykle řeší následky dekomprese. Ověřil jsem i možný vliv počasí – z radarové mapy na pocasi.idnes.cz je ovšem pouze patrné, že nad Šumavou a Pískem panovaly v době průletu stroje přeháňky. Letmým vyhledáváním jsem na Internetu žádnou zmínku o problémech letadla Iraqi Airways nenašel.

Aktualizováno.
30. srpna 2015. Tentokrát Boeing SunExpressu mi nad domem hlučí ve výšce pouhých 10000 stop (3000 m). Tak nízko letí celou cestu už z Frankfurtu. Nízké přelety dopravních letadel tedy nejsou ničím zvláštním, jak jsem se zprvu domníval.

Aktualizováno.
Nízký let letadla SunExpressu byl způsoben problémem s přetlakem kabiny, dozvěděl jsem se.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Obyčejný život se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ