Pamětníci

Ekonomický pohřeb.


Východ slunce


Vymírají pamětníci holocaustu, zdvihají mnozí už 80 let varovně prst.

Je ovšem také docela možné, že dnes vymírají též pamětníci neholocaustu; pamětníci světa, který nebyl jedním ohromným sjednoceným e-lágrem.

Už ne do kůže, ale pod ni; místo jednorázového čísla na předloktí se dnes tetuje neviditelným roztokem. Číslo vydrželo doživotně, roztok měsíc. Ta úspora drahého inkoustu, Izáku! Kupecké srdce radostí zavýskne a poskočí.

Neptej se, co mohou Spojenci udělat pro tebe, ptej se, co můžeš ty udělat pro Spojence. Spojili jsme síly pro planetu. Abychom se měli v globálu dobře.

Škoda jen, že slovo globální neznamená zeměkouli. Globální znamená americké, totalitně-technokratické, nenažraně korporátní. Uzurpační, co si osobuje právo vysávat a otravovat celou planetu. Ostatní se úslužně přidávají, aby dokázali, že drží tep s dobou: «To dokážeme taky, a za míň!»

«Kolik vás stojí koncentrák v Mauthausenu? V Sobiboru jsme třikrát levnější!»

Podobně neexistuje «evropské». «Evropské» dnes znamená «Evropu vysávající», čili německé, to jest americké. Zkrátka – globální.
Globální znamená nejlacinější, nejnuznější. Nejhorší.

Už 80 let zdvihají ekonomové a environmentální aktivisté varovně prst – lidstvo málo spoří, v pekle shoří.

Je málo globální.

Až začnou v USA lidem uřezávat nohy a ruce, brzy se přidá celý svět, kterému to Američané prodají jako benefit a výtečné ekonomické i zdravotní opatření. Puberťáci nebudou šetřit na iPhone, ale na čtyřnásobnou amputaci a své nové robo-údy. I pětinásobná bude, kdo si připlatí…

V městech budou brzy jen robo-lidi, a v hrobech pamětníci holocaustu.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Pamětníci

  1. Jindřich Nebesář napsal:

    Wahr!

VLOŽIT KOMENTÁŘ