FOTO: Pandemie patosu


Pamatujete na ty emaily z počátečních dob masového rozšíření českého internetu? Takové ty s klukem a dívkou, kde dívka umírala na těžkou nemoc, a nakonec nejspíš umřeli oba SPOLU, nebo ty kostrbatě z angličtiny přeložené strašidelné příběhy, kde někde někdo někoho přepadl nebo jiný zle onemocněl, a příjemce tohoto patosu jej měl rozeslat dál, aby se mu nepřihodilo podobné neštěstí? Nebo na ty falešné srdceryvné moralitky?

Zde jeden příklad za všechny:


*Slepá dívka* moc smutný příběh :´(

Byla jednou jedna slepá dívka, která nenáviděla sebe a celý svět za to, že nemůže nic vidět. Měla vrozenou vadu a nikdy nic a nikoho neviděla. Nedokázala se tím vyrovnat a každého nesnášela, kromě svého chlapce. On byl jediný, který si získal její důvěru, byl stále s ní a se vším jí ochotně pomáhal.
Jednou mu povídala, že by chtěla někdy vidět svět, kdyby se jí to splnilo, že by se za něho provdala…
Stalo se jednoho dne, že se po dlouhém čase našel dárce očí pro tuto dívku. Byla plná nadějí a těšila se, že uvidí celý svět a též svého milovaného… Chlapec se jí hned po operaci prišel zeptat: „Tak, teď když už uvidíš celý svět, provdáš se konečne za mne?“ Dívka se usmála, ale když otevřela svoje nové oči a poprvé uviděla svého milého, zůstala v šoku! Byl též slepý.
Začala přemýšlet o svém novém životě a nakonec slepého chlapce odmítla. Chlapec odešel smutný pryč…
O pár dní později jí prišel od něho dopis. Poděkoval jí za všechny krásné chvíle, které spolu prožili. Na konci dopisu stálo:

,, A dej prosím pozor na moje oči“


Tak dnes prý v mailech a fejsbůčcích frčí tohle (přetiskujeme včetně pravopisných a mentálních nedostatků):


Jsem idealista

Stále věřím, že lidem dojde, jaký je jediný možný způsob jak překonat tuhle hrůzu, na kterou se musíme každou směnu v práci dívat a už potřetí ji zažívat …… každá další vlna je horší a horší. Síly ubývají… Proč se to děje znovu? Proč?

Při představě co nás zase čeká se mi chce křičet, brečet i zvracet.

Opět ti lidé lapající po dechu, opět zmatení z nedostatku kyslíku, vyděšení k smrti a dnes navíc většina zpočátku, dokud na to ještě mají dech, hledající výmluvy . Mám chuť zakřičet. ,,Co sem teď lezeš,

přijít jsi měl v létě. Ale tys nejspíš raději venku vedl ,,chytrý” kecy a šířil fámy, které ovlivnili možná další takové chudáky jako jsi teď ty. Pokud ano. Máš je na svědomí! Stejně jako někdo má možná na svědomí tebe!” A přitom stačilo tak málo….

Ale všechny tyhle myšlenky musím samozřejmě potlačit a chovat se profesionálně……

Takže se otočím na podpatku, nasadím úsměv a snažím se toho dalšího chudáka uklidnit. Opět si vyslechnu další neuvěřitelnou historku jak a kdo za to může, že se nenechal naočkovat a mezi tím si připravím vše co je potřeba….

Během dalších několika dní marného boje o kvalitní nádech, už leží napojený na dýchacím přístroji. Klidný, uspaný, absolutně podřízený ventilačnímu režimu.

>Tak hlavně že neztratil svobodu.<

Manželka volá snad 5x denně, pláče a neustále chce slyšet, že to bude dobrý…, všichni příbuzní se dožadují léku, který pravě jejich blízkého zachrání a ….OUHA …..on žádný takový neexistuje??? ,, Cože ? Vždyť na internetu psali …….” A nastává další vysvětlování a vyvracení nesmyslných ,,zaručených” informací. Pak nastane útok, ,,tak když vy ho tady nevyléčíte tak ho převezte jinam…….” >Proboha ! A kam???? Kde ho asi tak budou chtít? < Bleskne mi hlavou. >Vždyť tady máme, veškerou přístrojovou dýchací i oběhovou podporu, náhradu funkce ledvin, dostává spoustu léků, abychom ho vůbec ještě udrželi při životě a vy byste ho ještě vystavila transportu? Když jen jeho otočení na posteli, nebo zvednutí jeho těla pro pořízení RTG snímku, ho mnohdy rozhodí natolik, že se pak půl dne nezastavíme, abychom tento stav zvrátili a celou dobu se bojíme, že už nám umře……???<

Tak to se mi samozřejmě jen honí hlavou….

A tak polknu a ubezpečím paní, že děláme opravdu vše co je možné a dostupné . Chtěla by si povídat dál….. ale to opravdu nejde snažím se ukončit hovor a pokládám telefon.

……Nestíhám……mezi tím už jsem měla nastrojit a rozjet přístroj na kontinuální podporu funkce ledvin, obědnat krve na transfúzní stanici, podat ATB, pacienta odsát z dýchacích cest, ošetřit invazivní vstupy a změnit dávku léků proti krevním sraženinám , které kontinuálně kapou…. ale v tom volá kolegyně, ,,příprav mi intubaci ,,dvojka” se mi horší a zavolej doktora”…..

Doktor vychází ze ,,čtyřky” a hlásí ,,tady pak budeme točit na břicho budu Vás tu všechny potřebovat!“

Tak bych mohla v popisování pokračovat dál a dál . Ale tohle rozhodně není mým cílem .


Tajný psycholog Tajní psychologové. Nejprve si přišli pro klienty.


,,PROSÍM, LIDI !!! “

Dochází místa, přístroje i naše síly. Některá standardní nemocniční oddělení o počtu 20 lůžek udržují chod, už jen třeba ve třech sestrách. Ne každý to po předchozích vlnách vydržel. Ty holky nevědí co je dva dny volna.

Přestaňte už řešit blbosti a pomozte nám. Alespoň tím, že neustále nebudete na sociálních sítích sdílet a množit nesmyslné a nepodložené zprávy. A kdo ještě můžete, běžte se naočkovat.

Třeba budete mít štěstí a ještě to stihnete. Budu Vám držet palce.

Nepomůžete tak pouze sobě a svým nejbližším, nám zdravotníkům ale i vašim dětem a vnukům. Nechci vůbec vidět do jakých dalších dluhů se náš stát díky této zbytečné vlně dostane.

To všechno jsme si mohli ušetřit!!!

Děkujeme všem, kteří nejsou sobci , všem těm, kteří ještě přehodnotí a dokážou změnit svůj přístup a pomohou

PS: Nebudete muset hledat výmluvy


Neuvěřitelné. Je to jako Nemocnice na kraji města na steroidech.

K tomu si prosím připočtěme všechny ty bulvární zkazky, většinou zcela smyšlené, které nám každý den srdnatě «sdílí» veškerá média, v nichž se praví, kterak ten který anglosaský nebo slovenský popírač korohoaxu leží v nemocnici nebo zemřel.
Nemine den, aby se na nás nějaká celebrita nezubila z nemocničního pokoje se svou soudružskou sebekritikou, že nesplnila plán očkovací jednoletky, a nechť tedy vir nyní spravedlivě rozhodne dělnickou pěstí.
ČT pak do plesové sezóny pro jistotu rovnou nasadila pořad Viry tančí.

Zcela v duchu všeho tohoto řetězově sdíleného patosu upřímně doufáme, že tomu, kdo jej vytváří neb rozšiřuje, vymře kompletní rodina i nejbližší příbuzenstvo na nějakou hrůzostrašnou virovou mutaci, pokud s tím okamžitě nepřestane.


Mimísek
Takhle bude vypadat vaše dítě, pokud doktorům pečete cukroví.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ