Periodicita strašení antisemitismem. O fašismu eurovoleb

Opět prožíváme mediální hon na ‘nácky’, nad vybubnovávanými články o nové antisemitské vlně se starým obsahem uvědoměle přikyvujeme. Dnes se to prý děje všechno na internetu! Otevřete něco jiného než Seznam nebo Idnes, a vidíte jenom hnědo. Nebo naopak?

Každopádně, vlna bubnování na poplach před antisemitismem opět nemíní polevit, snad za to tentokrát mohou i blížící se eurovolby, které hrozí, že Zahradilova cesta do eurovlády by mohla být zahrazena národoveckou barikádou; Telička by se také nemusel vytelit do Bruselu, ač bohatě inseminován agresivní reklamní kampaní ANO v novinách.

Strach o ‘demokracii’ velí jejím pohůnkům minimalizovat byť jen teoretické riziko, že by mohl být na okamžik naplněn její řecký název. Před prezidentskými volbami kdysi zavřeli Sládka, koho zavřou teď před těmi evropo-parlamentními? Nebo jim to dobře spočítali, všechna ta procenta, a oni nikoho zavírat nebudou, protože vyhrají ‘naši’?

Občan, zaplaven zběsilými články s tématem antisemitismu, je dokonale zmaten; neví, co si má o tom všem pomyslit. Jinému zase, dříve narozenému, zůstane po nich v hlavě dobrý pocit, že antisemitismus plní republice plán na 110 %. A zmatený volič rovná se nejlepší volič, na takového nejvíce platí billboardy s těmi nestoudnými hlavami, které vidíme ve městech. (Všimli jste si, že venkov je poslední dobou prostý politické agitace? Maximálně vám přijde do schránky leták KDU-ČSL nebo KSČM, ale obecně jako by už nikdo nechtěl zastírat skutečnost, že o politice se rozhoduje jen ve městech.)
A tak opět zvítězí fašismus nejbohatších stran, které si zadaly nejotravnější zaplevelení veřejného prostranství svými billboardy.

Ale zpět od fašismu k antisemitismu. Již v roce 2006 na Fóru proti antisemitismu bylo před strašidlem antisemitismu varováno. Merkur oběhne Slunce za 88 dní. Strašidlo antisemitismu oběhne média za 8 let? Spíše si myslíme, že strašení antisemitismem nemá takto ustálený interval.

Během osmiletého období může být strašák antisemitismu libovolně vytahován, podle toho, jak moc se na něj zapomnělo. To máte jako s MS v ledním hokeji – dnes už probíhá snad každý rok, v budoucnu třeba každý měsíc. Doba se zrychluje, klade na člověka vyšší pracovní nároky, aby si hrstka otrokářů mohla horko těžko udržet svůj standard. Fedoru Gálovi a kolektivu dříve stačilo napsat jeden článek, varující před antisemitismem, za rok; dnes už s takovou nepochodí, musí to sázet jako kdysi Baťa cvičky nebo dnes Škodovka svoje laciné vehikly. Podobně i o holokaustu čteme všude každou chvíli, celovečerní film s tématem druhé světové války z pohledu židovských scénáristů běží v televizi obden.

Není tak zle, aby bylo nejhůř, ale tak dobře, abychom se nemohli sejít a pokecat o antisemitismu, tak dobře také snad ještě není, Bohu dík (a oni to píší B-hu dík, pomlčkoví válečníci) – zhruba takový je vždy závěr těchto fór. Nebo fórů? Fórem proti antisemitismu…

Dobrý vtip je už to, že toto anti-antisemitské symposion je svoláváno Mezinárodním křesťanským velvyslanectvím Jeruzalém (sic!), které nám svým slizkým názvem podbízí myšlenku, jako by snad křesťanům mělo být něco po židovském antisemitismu, zatímco je jim už pěknou řádku let něco spíše pouze po tom, kdo jim zabil Ježíše.

Vtipné a zároveň příznačné pro dnešní dobu, toto vzbuzování sounáležitosti skrze pofidérní názvy. A tak dnes známe i Křesťanské centrum Sion. Ha ha. Ale ano – fórem proti antisemitismu. Dobrý fór je i to, že záštitu nad konáním pražského debatování o židovských strašidlech převezmou vždy ty nejvěhlasnější osobnosti pražské (=české) politické scény. Před osmi lety to byli Přemysl Sobotka a Pavel Bém, oba křesťané.
Ale už dost s těmi f(F)óry.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ