Podzim v mřížích a obvazech

Rak se s rakem sešel, a je tu opět postcovidzim. Movember, čili hnistopad. Ubývá světla, zato však přibývá pozitivních zpráv o tom, jak bohatneme, a co všechno tedy zdraží. Většinou ty nejzákladnější věci, s jejichž potřebou se člověk rodí, ale i ty v globální demokracii zcela zbytné, jako například člověk a jeho potřeby.

Slunce má zákaz vycházení a různí osvícenci by ho už zase rádi zaváděli pro lidi, co na tom, že totéž již národu vnucuje imperativ zimního času.

Tři hodiny po poledni nastává doba temna, prosvěcovaná jen mihotavými záblesky obrazovek smrtfonů, z nichž lidé hltají zprávy o tom, kdo se oběsil, kdo je v jakém stádiu smrti a kolik má vrchnost vilek u moře. Poznáte tuhle couru? Její matka zemřela na AIDS a dcera je ministryní ve Švédsku. Čím víc novin, tím méně zpráv.

Máme nejvíc reaktorů ve střední Evropě a nejdražší elektřinu i na poměry té západní.
Slunce by mohlo svítit jenom pro naše solární farmy. Česko nastoluje trend, který se v různých obměnách dávno uchytil na západě, v oblasti energetiky však půjde o primát: Čím víc elektráren, tím méně energie.

Vzrůstá vlhkost vzduchu, lidé s kapkou u nosu pod navlhlými rouškami v obchodech kašlají a hekají, jak se na český podzim sluší a patří. Nevědí, proč mají vodu v nose, přes něj roušku, před sebou mříž a tonfu.
Nemají ponětí o kondenzaci, inflaci, deprivaci.

Kdyby měli, bylo by to s nimi ještě horší.

V tuzemsku nastává temná třeť roku, Tuzemák vykoupen. 120 dní Choroby. Nech odpadne, čo je kolísavé. Broučci. Zavřete dveře na petlice. Na jaře se uvidí. Co, lépe nevidět. Tradiční českou podzimně-zimní apatii naštěstí trochu zahánějí média, jež v člověku pomáhají probudit to dobré, aktivní, udržitelné, životaschopné a obohacující: všemožné kazy, tiky a bujení.

Petr Fiala si neví rady. Odborníci si neví rady. Vědci si neví rady. Lidé si neví rady. Příroda si neví rady, varují vědci. Odborníci na vědce trnou, hrozí příroda. Pouze média vědí. Člověk již zřejmě potřebuje pouze média, jako je absces závislý na svém hostiteli.

Z médií se člověk dozví, čím ztrne, než ho zkosí, co mu hrozí. Čeho se má vyvarovat. Leckdy už i čím a čemu. A tak jde a varuje se všeho, až ho to dočista vyvaruje.

Odborníci varují: pád z výšky hrozí v Česku i vašemu psovi dítěti!
Spadnou školáčci z věže i na vás?

Epidemie opatření proti viru z laboratoře spustila celosvětovou vlnu sebezabití.
Jako na tisících míst v poslední době, i na mostě v San Franciscu proto vyrostl plot proti vědomým pádům. Z Golden Gate už nikdo neskočí, zato ten most teď ve větru teskně hučí. Tucty lidí ve městě už ten otravný šum dohnal k smrti.
Epidemie opatření proti smrti vyštvala smrt o blok dál.

V Česku máme cosi podobného, modré zóny. Teď na podzim na ně padá listí a roušky. Až to přes zimu zapadá vším možným a na jaře roztaje, smrt pohledět.

Kdyby to v San Franciscu viděli, hned by tu mříž sundali a zvesela by skákali.

Držme se. Za chvíli už to nebude nutné, mříž nikoho nepustí.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ