Pokuta pro vodáky podle ODS: milion trilionů za smočenou nohu

ZáplavyStalo se, co se dalo čekat.
Vrcholní představitelé ODS jako Petr Nečas nebo Petr Bendl, kteří se v době povodní stali „experty“ na hydrodynamiku, hydromechaniku, hydroenergetiku i hydroekonomiku, a sypali z rukávů školené závěry a fakta, která jim podstrčili odborníci, se dali do pokutování všeho, co se kde šustne.

Vodáci, sjíždějící řeku, budou platit desítky tisíc, pokud tato bude ve stavu, o kterém se komitét shodne, že je hoden pokutování lidí.
A on se shodne, nejsou v něm přece vodáci.
Povodně opadly, vlna ódeesáckého populismu a ždímání suchého hadru se valí dál.

Sice se tu poslední dobou šustla hlavně velká voda, a kolem ní se pak šustali různí lidé, kteří ji dopustili, a kvůli kterým třeba nebyla o něco menší. Ale to ne. Kdo by si co vzal na úřednících, kteří úspěšně bránili vzniku protipovodňových zábran a hrází, a radši v záplavovém území stavěli kasina a další baráky, které si kdekdo předplatil. Kdo by si co vzal na vodohospodářích, kteří už ze své podstaty mají rádi co největší množství vody, pokud možno všude, ale hlavně v přeplněných přehradách.

Neřešme nikdy příčiny, řešme pouze a jenom důsledky – a pokud možno, pouze finančně.
Tak zasedne komise Bendlů a Nečasů, strčí klacek do vody a určí hloubku vody po kotníky. Jaká je zde obvyklá hloubka, zeptá se Nečas zasvěcence. Ten odpoví, že obvykle korytem řeky skoro žádná voda neprotéká, neb poslední dobou bývají velká sucha. „Vida, máme normální stav, vycházejme z něho.“ zaraduje se Bendl.

Vyhlášen proto bude výjimečný, ba povodňový stav; každý, kdo bude spatřen, kterak si v potoku omývá chodidla, budiž připraven pokutou o 20 000 Kč, ale příště třeba o pět set tisíc, co by ne. Běda hlavně rodinám s malými dětmi, které se k říčce vydaly ráchat. „Což nevíte, matko, že jen o pár set km dál v jiné řece se utopili podobně lehkovážní vodáci?!“ Bezpečnost muší bejt. Fotoradary by o ní mohly vyprávět, jak pěkně sype.

Taková je tedy svoboda jednotlivce a jeho odpovědnost za sebe sama podle té slavné „liberální“ ODS. Kašlete na stát; trhejte, škubejte, cupujte, sajte z něho dle svých možností a (všeho)schopností. Ale buďte si jisti, že stát se vás všechny (nejen škubače a trhače) bude snažit podobně oškubat – i tam, kde jste si mysleli, že už to ani nejde. A že možnosti státu jsou prakticky neomezené.

Divím se, že tento stav ještě nebyl prezentován v kampani ODS pod heslem „férová politika“ nebo tak podobně. Nu, jistě bude. Vsadil bych si na to víc, než na to, že před příštími povodněmi budou stát funkční hráze proti vodě všude tam, kde jsou třeba.

Pozor - hluboká voda.

Pozor - hluboká voda.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ