Polarizační výroky aneb O tom, jak Zeman „rozděluje“ společnost

Miloš ZemanJistě i vy jste někde četli tu tezi, že Miloš Zeman není prezident sjednotitel, ale prezident půlitel (Lidovky napsaly půllitr). Svými výroky, které útočí na dřeň každého člověka, prý polarizuje společnost; dělí ji na dvě nesmiřitelné poloviny. Jak je to doopravdy?

1) Zeman má katalog neškodných unylých floskulí. «Jezte chleba, neboť tak činil již Ježíš.» (Typický zemanismus.) «Ženy by měly být krásné.» «Den by měl být světlý.» «Socnepřizpůsobiví by měli pracovat.» «Jiná děcka si zaslouží jinou péči.»

2) Tyto výroky pro svoji vágnost nikoho nezajímají, člověk si jen řekne hmm, hm. Ne tak Mladá fronta Dnes, která je hodlá rozmazat do absurdna. Udělá ze Zemanových bezobsažných frází fatální teze, které «rozdělují» společnost. Novináři sesmolí článek údernější než Der Stürmer, Rudé právo a Charlie Hebdo dohromady:

3) «Britští historikové tvrdí, že Ježíš mohl jíst i rohlíky. Zeman se neomluvitelně mýlí.» A už se šikuje kulturní fronta: «Miloše do koše!», červené kartičky atd. «Ženy by měly být krásné?» Feminacistické divošky obratem močí, kálejí, zvracejí a menstruují na prezidentův portrét, Lidovky zveřejní video. Šiklová a Černý nadají Zemanovi do hulvátů. «Den by měl být světlý?!» Mf Dnes otiskne rozhovor s člověkem s vadou zraku, který musí nosit tmavé brýle, o tom, jak ho Zeman urazil. Zlý Zeman, startuje Putna. «Já mám nejradši, když je tma jako v řiti,» zakončí svůj útočný pamflet, podepsán jako Katolická buzna, doufaje, že v lepších časech se jeho sloupky stanou povinnou četbou jako K. H. Borovský.
«Zvláštní děcka si zaslouží zvláštní péči?!» Už startují multikulti frikulíni/frikulínky se svými pokryteckými pravdami, obšlehnutými z New York Times. A tak dále, a tak dokola.

Závěr:
Noviny správně tuší, že ve společnosti vždy existuje skupina lidí, která se Zemanovými výroky nebude souhlasit nebo se jimi dokonce bude cítit uražena. Shodou okolností zrovna tato skupina lidí kupuje Mf Dnes. Proto české noviny píší svým čtenářům, že Zeman je zlo světa. Novináři si nepřejí – i když to tak nevypadá – Zemanovu demisi, neboť je jim jasné, že nynější prezident je nejlepší ze všech možných, pevně zahleděn ke Svaté zemi. Mediální štvanice, která se rozpoutá po každém prezidentově výroku, tak vlastně působí pouze jako turbo připojené k Zemanovým ústům; snaží se rozdmýchat společnost; polarizovat ji 50:50, zkrátka Zemanovi pomoci.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(5 hlasů, průměr: 4,20)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ