Policejní bulvár. Lehne si Nagyová taky na koleje?

Nagyová tohle, Nagyová tamto. Už skoro ani nevíme, že jméno té, mimochodem, docela fotogenické, blond ženy s maďarským příjmením je prosté české – původem hebrejské – Jana.

Český zpravodajský bulvár jako by se sám sebe snažil vyvinit, když zatrvzele používá ženino původní příjmení, alibisticky se tím snad od osoby Jany Nagyové-Nečasové snaží jaksi oddálit. Přitom o ní referuje takřka zevnitř jejího těla.

«Díky» MF DNES si každý zvědavec může přečíst osobní SMS korespondenci, odposlechy hovorů, a jako by to nestačilo, tak dokonce perverzní hodnocení odposlechů policisty! Je to, jako bychom sledovali porno, před kterým už někdo jiný masturbuje. Skutečný voyerismus na druhou, vrtat se v osobní komunikaci Jany N.-N. a pak se ještě rochnit ve větách odposlouchávajících estébáků: Nagyová nadává, nagyová křičí…

Právě takový článek, zužitkovávající estébácké odposlechy, vyprodukoval Tomáš Syrovátka s Adélou Paclíkovou na MF DNES.

Skoro se nám chce tento výtrysk policejně-bulvárního bahna zprvu hodnotit chladně, pod heslem «Qui bono» – komu tím prospějí? Snad ty nechutné články mají nahnat pár soucitných bodů pro ODS (s níž je spojen Petr Nečas, manžel Jany Nagyové-Nečasové) před nadcházejícími eurovolbami? Nebo mají preference ODS naopak zcela potopit, aby se zisk ANO a TOP09 vyšvihl do výšin?

Ale pak nám dojde, že to je naprosto nevhodné uvažování. Měli bychom se spíše ptát, kdo neustále dopouští, že estébácké policejní odposlechy a další přepisy hovorů si můžeme přečíst v celostátním zpravodajství. Neviditelná ruka trhu? Lid si to žádá, my mu vyhovíme? «Technologii máme a známé na policii taky, tak kde je problém?» ptají se možná redaktoři.

No, nikde, samozřejmě. Jenom bychom je rádi upozornili, že ta naše nekonkrétní česká neviditelná pracka trhu na sebe leckdy přivolá už docela konkrétní a viditelnou ruku hněvu, takže ať se pak nikdo nediví, když konkrétní redaktoři, stejně jako policisté, budou po několik týdnů nacházet u svých vozů propíchané pneumatiky, nebo jim bude jinak vyhrožováno.

Jistě, to je poněkud patologická reakce, která by zřejmě neměla mít ve společnosti místo, ale když už tato společnost je tak degenerovaná, že produkuje mediální štvanici proti konkrétním osobám (o jejichž případných pletkách se zákonem by mělo být referováno jen sporadicky, věcně a hlavně bez bulvarizujících odposlechů), pišme klidně o jevech, které se v takové společnosti mohou vyskytnout, jako reakce na podobně neutěšené jevy předchozí.

Někdo skutečně může být tak aktivní, že se nesmíří s kvalitou celostátního tisku, který se stal čpícím bulvárem, a vezme spravedlnost do svých rukou.

Jiný člověk zase může této mediální «kvalitě» zcela podlehnout, a třeba zavalí Janu Nečasovou sprostými anonymy. To už pak bude možná poslední kapka, kdy Jana N. dále nesnese přítomnost svého jména ve voyeurských fantaziích publikovaných MF DNES, a lehne si pod vlak.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ