Politický kompas (a jak je to s ním doopravdy)

4. října 2014

Politický kompasPolitický kompas graficky znázorní vaši politickou orientaci. Nechte se překvapit výsledkem, je to zadarmo, stojí to jen chvilku času.

  • ZDE delší anglická verze,
  • ZDE krátká česká.

Vyzkoušel jsem obě, u anglické jsem si pouze jednou musel ověřit, zda otázka stojí tak, jak stojí. Otázky často provokují svou černobílostí, nechcete zvolit ani jednu krajní možnost, ač byste zároveň neradi zůstali nerozhodně středoví. Zkrátka jste postaveni před dva nesmiřitelné póly a – vyberte si. V takovém případě se mi osvědčil přístup: «na demagogickou otázku demagogická odpověď.» Zkrátka si trochu zapózujete.

Otázku, zda by škola měla vyučovat děti úctě k autoritám, tak můžete obrátit: «Chcete, aby škola z vašich dětí vychovala 100% havloidy?» A hned znáte odpověď.

Kompas ze mne udělal v obou případech lehce autoritativního levičáka. Za což se tedy věru nestydím, když vidím, jaká sebranka je (až na výjimky) srocena jako muší hejno napravo. Ač také směle pochybuji, jak je možné, že všichni ti socialisté s cool fasádou pravičáků se ocitli až téměř na krajní pravici; budí to dojem, jako by krajní levicí byl již střed grafu. Zajímavá je rovněž neexistence liberálního pravičáka, někdo by měl tu díru na politickém trhu zacelit…

Politický kompas
 


Aktualizováno 08/2021

Dnes ovšem již nikdo nepochybuje, že všechny tzv. politické kompasy jsou k ničemu, respektive že mají jediný účel: přemluvit vás k tomu, abyste volili něco jiného, než chcete.
Politické kompasy jsou zcela zbytečný, manipulativní nesmysl a svobodný volič by se jimi neměl vůbec řídit.

Skutečný, pravdivý politický kompas totiž dnes vypadá nějak takhle:
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ