Politický slovník

Písmeno V

Vláda: Instituce, která systematicky ničí fungující věci, nebo jejich fungování nově podmíní absurdními nařízeními, čímž se věc stane nefunkční. Též vymýšlí absurdní, obstruktivní a represivní zákony, které nevedou – a to ani v dlouhodobém horizontu – k jakémukoliv pokroku (zlepšení života, zjednodušení byrokracie), ale k chaosu, jaký tu nebyl nikdy dřív. Jejich porušení se pak tvrdě trestá; téměř výlučně pokutami na občanech, ať už přímo, nebo nepřímo (když občan už nemá peníze jako občan, bude je mít jako daňový poplatník).
Poslední dobou v těchto aktivitách naší vládě pomáhá i evropská vláda, která má často podobně pitomé návrhy, ale tyto zatím stále nemají přímý vliv na dění v našem státě. Vláda se nicméně těmito návrhy inspiruje, dovádí je k dokonalé absurdnosti a uvádí je v platnost, odvolávaje se na Brusel.

Volby: Akt, kterému předchází vytvoření houfu stran, které se ostře vymezují jak proti jednotné opozici, tak proti sobě navzájem. Tím je zaručeno, že každá část houfu dostane od voliče aspoň 5 % – a tak Houf A obdrží 17 %, Houf B 15 %, Houf C 9 % a Houf D 5 % hlasů, aby se bezprostředně po volbách všechny tyto houfy láskyplně spojily a koalice Houf ABCD mohla společně a bez jakýchkoli ideových rozporů moudře vládnout zemi (neboť opozice získala jenom 45 % hlasů). Kdyby všichni Houfové kandidovali jednotně za Houf ABCD, dostali by ve volbách sotva 20 %. Ale občané jsou s tím, že volby k ničemu nejsou, respektive že jsou jenom k tomu, aby po nich chumel stran v rozporu s volebním programem, ba i samotnou vůlí občanů, vedl stát s grácií a péčí valících se balvanů, naštěstí smířeni.

Vůl: Ne. Rozhodně se tak neoznačují ty nejsilnější kusy našeho politického stáda, které jsou v politice už od listopadu ’89, a na jejichž tlustých kůžích zatím ulpělo tolik bahna, že už na to ani nehledí a s potěšením se dál rochní v další kejdě. A které za ta léta v polistopadové politice tak podivně zvolovatěly, že už je nepoznávají ani dřívější členové stáda, např. volci z OF, kteří měli aspoň trocha cti a rozjeli si své soukromé kravíny, místo aby si dělali prasečák z celé republiky. Říkáte si, že kdo jiný než vůl by se vždy tak výsměšně snažil, abychom ho měli stále před očima v celé jeho volské parádě, takže jeden vůl například řídí státní finance, a druhý zase uděluje vyznamenání sportovcům nebo odbojářům? Neříkejte!

***

Říkal jsem ti, že s tím volem nehne ani pár volů...Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...
Příspěvek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

VLOŽIT KOMENTÁŘ