Poslanci: Absurdní útok na Izrael je dalším selháním Evropské komise

V posledních týdnech čelí Stát Izrael nové vlně barbarského násilí vůči jeho občanům ze strany radikálních arabských útočníků. Evropská komise namísto zřetelně artikulovaného odsouzení těchto činů podniká na svého klíčového spojence a reprezentanta západní politické kultury v regionu propagandistický a potenciálně i ekonomicky citelný úder.

Šokující rozhodnutí Evropské komise o speciálním označování izraelského zboží z Judska, Samaří a z Golanských výšin je důkazem hluboko zakořeněné nenávisti některých politiků k jediné blízkovýchodní demokracii a vyvolává otázku, zda napříště zapojovat do struktur evropské administrativy osoby s politicky extrémistickou minulostí.

Po snaze direktivně vnutit členským státům Evropské unie relokační mechanismus jde krátce za sebou o další selhání Evropské komise, jejíž někteří členové se zřejmě stále intenzivněji vzdalují realitě dění v Evropě a jejím širším okolí. Takoví ohrožují nejen pověst stávajícího vedení Evropské unie, ale posilují nedůvěru obyvatel k myšlence evropské integrace jako takové.

Na světě je aktuálně vedeno kolem dvou stovek různých územních sporů. Evropská komise se ovšem soustředí právě na dění v Izraeli, kde se otevřeně staví proti zájmům židovského státu. Z dlouhodobého hlediska jde pro Evropu a její hodnoty o sebedestruktivní chování. Ohrožení či ztráta spojenectví se Státem Izrael by dopadla negativně právě na Evropu. Ta by se zvláště po útocích v Paříži měla právě od Izraele začít učit, jak zacházet s teroristy.

Česká republika a její zástupci reprezentují v evropských strukturách v otázce blízkovýchodního konfliktu většinou racionální pozici, vyvažující mnohdy extrémní diskurz debaty. Česko by se mělo podobně chovat i v případě prvního kroku k centrálně organizovanému bojkotu izraelských výrobků, takovou praxi hlasitě odmítnout a rozhodnutí Evropské komise neaplikovat.

«jediná blízkovýchodní demokracie»: ☑ PŘÍTOMNO
«nová vlna útoků»: ☑ PŘÍTOMNO
«měli bychom se od nich učit»: ☑ PŘÍTOMNO
«vedení Evropské unie nenávidí Izrael»: ☑ PŘÍTOMNO

Sečteno a podtrženo: 100% košer text.

Bonus: dobrovolný seznam Židů

1. Robin Böhnisch (ČSSD), předseda skupiny přátel Česká republika – Stát Izrael v Meziparlamentní unii

2. Jan Bartošek, místopředseda PS PČR (KDU – ČSL)
3. Pavel Bělobrádek, místopřeseda vlády (KDU – ČSL)
4. Marek Benda (ODS)
5. Martina Berdychová (ANO)
6. Zdeněk Bezecný (TOP 09)
7. Richard Dolejš (ČSSD)
8. Petr Gazdík, místopředseda PS PČR (TOP 09)
9. Bohuslav Chalupa (ANO)
10. Jan Chvojka (ČSSD)
11. Daniel Korte (TOP 09)
12. Jiří Mihola, předseda poslaneckého klubu (KDU – ČSL)
13. Pavlína Nytrová (ČSSD)
14. Jana Pastuchová (ANO)
15. Pavel Plzák (ANO)
16. Antonín Seďa (ČSSD)
17. Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu (ODS)
18. Ladislav Šincl (ČSSD)
19. Pavel Šrámek (ANO)
20. Karel Tureček (TOP 09)
21. Jan Zahradník (ODS)
22. Václav Zemek (ČSSD)
23. Marek Ženíšek (TOP 09)

(signatáři prohlášení)

Autor prohlášení: Robin Böhnisch (?); zdroj: Židovské listy, 19. 11. 2015, dostupné online / Týden.czSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Poslanci: Absurdní útok na Izrael je dalším selháním Evropské komise

  1. Kleberstein Shmoa zpravodaj pro Velky Israel napsal:

    Odborne prakticke kroky ktere by se mohly a meli ucit vsechny democracie jsou dolozeny zde . Jiz Lipvipipvi jez jezdila likvidovat teroristy za Mnichov dokazala jak se to ma delat . Proto take klidne spime a mame vsude sve privrzence jak ve vladach tak i ve sborech zastupitelu viz clanek . Zde jest jak se to ma delati :
    http://www.zvedavec.org/komentare/2015/11/6675-jak-izrael-tlaci-na-bbc-aby-zmenila-titulky.htm

VLOŽIT KOMENTÁŘ