Proč sedí členové vlády na hřadu za řečníkem?

kecy a nuda v poslanecké sněmovněZa řečnickým pultem v poslanecké sněmovně někdo mluví. Za ním si hoví vládní sestava, která je provokativně vyřazena za hovořícím, a ostentativně se nudí (pouze v případě, že hovoří někdo z vládní koalice, se sestava potutelně usmívá).

Jeden vytahuje placatici jakéhosi temného svinstva a dlouze pije, druhý prasečími očky mžourá, zda schůze ještě neskončila, jedna se zase tváří, jako kdyby pojedla Šalamounovo lejno, a podle jejího otráveného výrazu dost možná i to normální. Další jedinec bohapustě chrápe, jako vždycky.

Vážně – to je nějaká provokace? Proč řečník nemluví k představitelům vlády čelem (kamera by střídavě snímala obě strany)? Nebo je to snad domluvené – scéna je schválně vystavěna tak, aby řečník v poslanecké sněmovně vypadal jako šašek s šašky za sebou, a každý účastník interpelací je s tímto stavem spokojen a souhlasí s ním?

Pořád čekám, že nějaký řečník, vybaven zrcátkem, tento pasivní výsměch v pozadí nesnese, obrátí se na hřad za sebou, a rozhodně zavelí: „Nechlastej!“, „Vstávej, holoto!“, „Nemni si furt držku, vytaháš si kůži!“, „Tvař se aspoň částečně žensky, babo!“

A zatím pořád marně. Zeman se teď akorát obrátil na spáče, přerušil na chvíli řeč, a po chvíli s úsměvem pokračoval dál; spáč mezitím začal reagovat na vnější podněty. Celou sněmovnou se v průběhu té epizody nesl smích, jako když učitelka na ZŠ řekne něco veselého. Jo, asi je to domluvené.

—————————————-

Podobné články:Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(1 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

1 komentář u Proč sedí členové vlády na hřadu za řečníkem?

  1. shmoa napsal:

    Moc se mne libi ten svih a vtipnost tohoto casopisu . Pri pohledu nahore na ony zeny jez zdravi starym rimskym pozdravem jsem si vzpomnel jak mne jeden Havloid napsal ze bych jiste rad hailoval pred Hitlerovou bustou . Odepsal jsem mu ze mam neco s ramenem takze prave nemohu . Nevim co odpovedel , jiste neco sprosteho neb tito ubozaci bez mozku nemaji mimo sprostoty nic jineho v tupych hlavach. Kdo neni s nimi je anti a fasista, melou o Batorovi a Vandasovi jen proto ze se to nelibi Velikanum ( Puppets ) a jejich zahranicnim Shapirum

VLOŽIT KOMENTÁŘ