Potvrzeno: Lidovky se přejmenují na Libidovky

Olizovač stehenŽidovky nebo dokonce Lžidovky. Posměšným přezdívkám pro českou mutaci Jediot Achronotu, založenou židovským literátem Adolfem Stránským, je snad jednou provždy konec. Česky psaný jidiš deník Lidové noviny, známý rovněž jako Lidovky, se přejmenuje na Libidovky.

«Změnou jména na Libidovky zvýrazňujeme tradiční židovsko-křesťanské kořeny našich rod… novin,» podotkla šéfredaktorka Olga Kohnsteinbergerowitzová. «Chceme dál růst, proto název nově doplňují písmena BI, vyvedená tučně v barvách duhy. Z toho je zřejmé, že neupíráme lidská práva bisexuálně orientovaným. Věříme, že tato změna nám otevře dveře na nové trhy, nejen LGBT.»

«Koneckonců izraelský premiér se jmenuje (Bi)bi Netanyahu a proslýchá se také, že ani Václav Havel se nevyhýbal vztahům s muži či třetím pohlavím (snad A. Vondra, pozn. red.) – a to už je opravdu silná… benefit, na kterém chceme dále stavět. V neposlední řadě BI figuruje i ve jméně Ing. Andreje Babiše, dosud posledního majitele novin.»

Změna byla vydavatelem dlouho připravována, obsah novin se jí podřídil již před několika lety. Nenašli byste dnes v Lidovkách článek, který se netýká sexu nebo Izraele. «Ano, chystáme průvodce Kam za sexem v Izraeli,» potvrzuje David Benda-Steiner, šéfeditor.

«Libidovky by také měly v dnešním světě mnoha protichůdných pravd uvádět některé věci na pravou míru a přesto si umět zachovat punc serióznosti. V seriálu «89 Čechů» například po sto dvacáté sedmé představujeme elitu našeho národa, první díl «Dělal jsem to s jeptiškami, vy rudá prasata», je hořko-sladkou zpovědí největšího českého režiséra, ale ani další díly svým něžným člověčenstvím, které jako by ukáplo z pera Jarkovského nebo Svěráka, rozhodně nepotěší prorusácký tábor čecháčkovské malosti,» upřesňuje Benda-Steiner a pokračuje:

«Z britských a izraelských novin jsme čerpali inspiraci pro rozšířenou rubriku Zdraví, kde se čtenář dozví, že se nemá, co se týče potravin, výrobků a ovzduší, vůbec čeho bát; nabídneme mu i konkrétní reportáže ze špičkových privátních klinik, které smějí rakovinu dokonce i léčit. Rozhodně se má nač těšit.»

«Halík už na nás nedoplivne,» chválí změnu názvu editorka rubriky «Sex a šoa» Rebeka Fuchsová.

Z obecného hlediska nemůžeme Lidovkám – nyní Libidovkám – upřít odvahu nazvat se pravým jménem. Prodeje deníku by přitom změnou názvu naprosto neměly utrpět, neboť člověk utíkající se pokud ne k čistě pohlavně-pudovému chování, pak alespoň ke čtení o sexu, je vzestupným fenoménem dnešní doby, v níž není kromě dvojnásobně zaručené smrti nic jisté (viz úspěch Padesáti odstínů šedi).

Libidovky. Stojí za to hníst.Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(7 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , , , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

3 komentáře u Potvrzeno: Lidovky se přejmenují na Libidovky

 1. Kleberstei Shmoa napsal:

  Kratce receno do prdele jeste razantneji tot nase heslo .

 2. r.m. napsal:

  a (Bi)bi Netahamju se správně jmenuje Mileikowski pane autore, jeho děd o tec se tak jmenovali, Bibi se překmenoval na jméno jedný hebrejský královský dynastie a stal se taky králem
  Rabbi Nathan Mileikowsky (August 15, 1879 – February 4, 1935) was a rabbi, educator, writer and prominent Zionist activist. Mileikowsky’s grandson is Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nathan_Mileikowsky
  -
  Benzion Netanyahu (Hebrew: בֶּנְצִיּוֹן נְתַנְיָהוּ, IPA: [ˈbentsijon netanˈjahu]; born Benzion Mileikowsky; March 25, 1910 – April 30, 2012)[2][3] was an Israeli Professor of History at Cornell University. A scholar of Judaic history, he was also an activist in the Revisionist Zionism movement, who lobbied in the United States to support the creation of the Jewish state.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Benzion_Netanyahu
  ———-

 3. r.m. napsal:

  …a jedna z předkyň se jmenovala Naftalena, tolik k Benzionovi

VLOŽIT KOMENTÁŘ