Pouť ke hrobu A. H.

Jelikož jsem věděl, že v 11:00 se má konat pouť ke hrobu Anežky Hrůzové v Polné, vypravil jsem se na místo. Akce pro mne měla průběh takový, jaký byl již předurčen mou neorganizovaností.

Dokonáno jest. Odpusťe mi tu ceduli; nezamýšlel jsem ji užít tímto způsobem…

A tak v čase 10:40–11:20 jsem pouze z povzdálí pozoroval příslušný hrob na místním hřbitově, u něhož – kromě okounění údržbáře a bdělého policejního Hnůjgaye před hřbitovem – panoval naprostý klid. Pak mi došlo, že pouť se jistě konala od místa vraždy na hřbitov, a kvapil jsem tedy k symbolickému hrobu.

Vypadalo to nadějně, neboť proti mně už po silnici uháněla policejní Ochcávie. Jak už to ale obvykle chodí, když jsou na mapě dvě podobně zakroucené cesty jen kousek od sebe, odbočil jsem ze silnice na tu špatnou, a tudíž jsem zběžnou obchůzkou hrob nenašel.

Zato jsem si opět povšiml policejního Hyundaie, který se teď se plazil po silnici o kousek dál, u skutečné odbočky ke hrobu. Lehce zmaten jsem odjel zpět na hřbitov, kde jsem v 11:40 mohl z položené výzdoby konstatovat, že jeho návštěva zatím zdárně proběhla.

Zpětně mi došlo, že jsem chvíli předtím potkal kolonu tří vozů – vyčníval z ní tmavězelený mercedes naložený krabicemi – s pražskými SPZ, které už mířily ku Praze. Byli to oni?

(Zaujalo mne i stříbrné Clio s ostravskou SPZ, které se několikrát motalo poblíž, pilotované blonďatou třicátnicí. Protože mám rád nepravděpodobné scénáře, chvíli jsem uvažoval, zda tento jev nemůže přímo souviset s konanou zádušní poutí, neboť zrovna Ostravsko je na sympatizanty – i sympatizantky – Národní demokracie celkem bohaté…)

Asi ani ti největší antifašisté se nevyhýbají setkání s národními živly tak skvěle a nenuceně, jako se to dnes, prvního dubnového a takřka letního dne, zkrášleného skvělým výletem po Jihlavsku, podařilo mně. To asi ten Apríl…

Hyundai číhal za bukem


Modrý bomber s Fabií ve mně budil zdání, že taky čeká na něco, co nepřichází


Stuha A. B. Bartoše


DetailSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Obyčejný život, Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Pouť ke hrobu A. H.

  1. r.m. napsal:

    K tomu se hodí Kulturní obohacení z divokého Ukrokaganátu. Sledujte video. Exemplář.
    https://www.novinky.cz/krimi/434166-hryscenko-souzeny-za-unos-deti-je-podle-znalcu-zrejme-pedofil.html

  2. Julius Streicher napsal:

    Chtělo by to nějakou publicitu bohužel pro dnešní noviny je Hrůzová tabu, ergo kladívko, když je vlastní ten, kdo je vlastní.

VLOŽIT KOMENTÁŘ