Poznej svého cenzora (1): GECIRT

Gecirt. Zní to jako něco z jidiš, ale znamená to «General Electric Computer Incident Response Team» a je to web-filtr, který čtenářům zablokuje přístup na vaše webové stránky, označí-li je za nedůvěryhodné.

O tom, co je v ČR nedůvěryhodná stránka, rozhodujeme my, americký výrobce ledniček.

Pokud je tedy podle amerických mrazáků nedůvěryhodná stránka například http://forum24.cz/ruske-zpravodajske-hry (což nehrozí, ledaže by se cenzor pomátl již naprosto), pak se návštěvníkovi zobrazí stránka s tímto textem:

Zbývá ještě jeden krok…

Pokoušíte se přistoupit na stránku, která není považována za důvěryhodnou . V rámci Vaší ochrany i ochrany Společnosti, postupujte podle pokynů na pravé straně a potvrďte, že chcete na tuto stránku dále pokračovat.

http%3A%2F%2Fforum24.cz%2Fruske-zpravodajske-hry

V případě, že navštěvujete tuto stránku často, klikněte na Požádat o vyjímku pro webovou stránku pro její zařazení mezi bezpečné stránky.

Společnost (s matrixovsky velkým S) v anglosaských zemích je chráněna podobně, jenom text obsahuje hlášku «This site is categorized as Miscellaneous or Unknown»

Je zajímavé, že stejnou hlášku vyhodí v takovém případě i cenzurní filtr od jiné americké společnosti – Zscaler –, která má svá datacentra rozlezlá i po Evropě (Praha, Paříž, Varšava), aby evropský internet mohla koniášit bezprostředněji. A ano, kdykoli přestane ve střední Evropě fungovat Fízlbuk nebo Tfujtr, je za tím nejspíš závada (či možná spíš přetížení) na některém z těchto cenzurních uzlů.

Vy jako webmaster pak ve zpětných odkazech (backlink) uvidíte tohle:

https://captcha.gecirtnotification.com/pitc/?url=http://forum24.cz/ruske-zpravodajske-hry?_sm_nck=1&referer=https://www.google.cz/&reason=This site is categorized as Miscellaneous or Unknown&reasoncode=CATEGORY_CAUTIONED&timebound=1&action=deny&kind=category&rule=52&cat=Miscellaneous or Unknown&user=108012276@ge.com&lang=en_US&zsq=rZ3DDTjBHqMD5sWj5DT75Ff0NqjZ3DDTBj76v6Qzsq


IP adresa cenzurní proxy je 194.9.245.19 (CIDR 194.9.240.0/20 | GECORPEMEAGW | GE Medical Systems Societe en Commandite Simple). Lze se domnívat, že návštěvník byl připojen z nějakého českého úřadu, banky nebo větší firmy, které houfně využívají amerických cenzurních (rozuměj odposlouchávacích) technologií.


Šalom!

A šalom ještě jednou – při publikování tohoto článku mi, asi náhodou, zamrzl počítač.
Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Ostatní, Život dnes se štítky , , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ