Předvolební shrnutí

Tady volíme KlémuZítra se otevřou – už zase – brány volebních místností, aby po dva dny zely povětšinou absolutní prázdnotou: fyzickou (to když se účast bude pohybovat okolo obvyklých 20 %) i morální.

Volí se tentokrát do Senátu a obecních zastupitelstev. Už jen tento prostý fakt lidi od voleb odrazuje. Lidé, kteří do poslední chvíle netuší, co je podstatou nadcázejícího aktu demokracie, volební lístky povětšinou vyhodí nebo je spálí. Pokud ovšem nečtou Blesk. V takovém případě volby naopak pojmou jako otázku své cti, a především nebudou volit ČSSD a komunisty, jak jim mezi řádky (v případě Blesku tedy velkými tučnými písmeny) tisk doporučuje.

Ti vzdělanější se k urnám také nepohrnou, neboť Senát je přece docela zbytečná instituce a zastupitelstvo ještě více, jak již dávno vědí z médií, respektive ze svého města či vesnice, kde chcípl pes, a kdyby i zastupitelstvo, nikdo to nepozná.
Konají se pak u nás volby televizního typu. Na televizi máte 50 kanálů, z nichž sledujete dva a zbývající navolíte leda omylem. Ve volbách kandiduje 50 subjektů, z nichž lidé volí dva a zbytek nezvolí ani omylem. Potom taky platí: zvolen může být pouze ten, kdo je vidět. A ne jen tak letmo, krátkým zábleskem. Oči voliče musí být na chodníku vystaveny nekončící řadě Ordinace v Hudečkově zahradě. Legrační je také to, jak strany, které mají reklamy nejvíce, vykazují za ni oficiálně nejnižší částky.

Jako obvykle se kampaň povedla straně TOP09, její vrchní demižón v předstihu vypustil výpary o komunistickém fízlovi a mlátičce, které musejí všem současným voličům Kalouskovy strany, kteří vstoupili do KSČ, aby si v 80. letech mohli postavit pěkný domek, znít jako pohlazení po jejich pokrytecké duši. Snad i pár mladých lidí to přitáhne k volbám, možná i tucet. Načež se frontman TOP09 stáhl do ústraní a nechal působit již docela vylouhovaného maskota, který se na nás z billboardů směje s fajfkou ústech, což je doplněno sloganem Tady volíme Karla, snad aby nedošlo k mýlce a záměně s mumií Klementa Gottwalda.

Babiš a jeho marionety byly všude. Cosi na způsob korporátního fašismu, živeného všemožnými dotacemi, co tu teď pěstují socialistické kádry a jejich mladší pohůnci a podporovatelé, v zemi silně zapustilo kořeny. Snad až za čtyři roky dojde lidem s klapkami na očích s nápisem ‘ANO, bude líp’, že líp už bylo.

Jako jediná schválená pseudoopozice byla i tyto volby prezentována pouze strana Svobodných, která sice urputně bojuje proti euronesmyslům, ale skutečný smysl jí uniká. Ale proč se snažit změnit svět, když se mohu ve světle kamer otočit zády při hymně EU; chápu.

KSČM se před volbami začala spojovat s Kristem. Jeden – možná jediný – člen KSČM je farářem, což si nemohla nechat ujít média, která jeho teologicky-komunisticou předvolební besedu v kostele náležitě rozmazala, když v ní odhalila potenciál pro znechucení celé řady ortodoxně ateistických voličů KSČM. Kdoví, třeba budou natruc volit KDU-ČSL.

ČSSD nijak nevybočila ze své image moderně levicové strany, promořené všemi současnými pokrokovými zhoubami, před volbami vždy pečlivě lakované co nejrozumnějšími hesly.

Z ostatních stran jsem byl zaujat Národní demokracií a různými koalicemi této strany – např. i s DSSS, s níž byla ND nyní sloučena. Tomáš Vandas ještě ve své DSSS vykonal spoustu nevděčné národovecké práce v těžkých časech, které kladly – a kladou dosud – zejména důraz na vyřešení cikánské otázky. Mnoho dalších osobností v řadách ND má vlastní styl a oblast působnosti. Po honech na cikány ale nadešel čas honů na Čechy. Události na rusko-ukrajinské hranici docela zviklaly Čechy v tom, zda je udržitelné uctívat papundeklové rekvizity tzv. Západu a donekonečna si cenit vlastního přetvařování pod heslem: Vše lepší než národ. Mnozí svou umělou slupku docela odhodili a tím se stali citliví ke všemu zbytečně nečeskému. Jsou-li něčím takovým obzvláště popuzeni, neváhají k tomu projevit svůj opdor, jak se sluší a patří. Věc dříve nevídaná, nyní stále četnější. Podaří se  Čechy spříznit vlasteneckou stranou, řečeno politicko-korektním newspeakem – nahnat je do osidel těch strašlivých antisemitů, srocených v Bartošově nahnědlé pidistraně? Těžko říci. Tuším však, že boj s protičešstvím a různými formami deviace, které vycházejí z mnoha institucí i hlav jedinců, se v myslích lidí rezignovaně smrskl do formy neškodného burcování proti nějakému z tisíců zákazů a příkazů – po jeho zavedení.

V místech, kde DSSS a Národní demokracie nekandidovala, nezbylo člověku, než nasypat si popel na hlavu, že neučinil nic pro to, aby tomu tak nebylo, a volit do Senátu něco naprosto neuvěřitelného.

Jak to bylo s volbami do zastupitelstev, odhalilo čtvrteční vydání MF DNES. V tristním paskvilu volebního systému člověk musí spoléhat na zázrak, aby se do úřadu nedostalo první jméno z kandidátky, pokud ho tam nikdo nechce. V takovém případě musí téměř všichni voliči direktivně zaškrtat jiná jména. O nějakém rozumném a funkčním preferenčním hlasování nemůže být ani řeč; to se koná jen tehdy, pokud se mají – podle svých početných rodin – do Sněmovny dostat lidé typu Marka Bendy.

Předvolební agitace do obecních zastupitelstev dosáhla svým bezvýznamným mrcasením rozměrů obludné karikatury všeho lidského. Boty vyřazené v chodbě paneláku a vůně leča tamtéž – z tohoto vjemu, tisíckrát umocněného sama sebou, jako by se zhmotnily české komunální volby. V paměti mi utkvělo heslo «Otevřená radnice – vyšpulená zadnice», které paradoxně není kritikou přehnané otevřenost úřadu občanům, nýbrž zcela seriózním heslem jakéhosi spolku žen, na jejichž radnici budou dveře vždy otevřené a zadky vždy vyšpulené. Tedy volme, je to prdel. Tedy prdel, je to prdel. Prdel prdel, prdel prdel prdel.

Hlavně jsem však nedělal kroužky, ale křížky, jinak by můj hlas neplatil, jak jsem se dozvěděl v MF DNES. Což by mne tedy opravdu velice mrzelo.

Tady volíme KlémuSouvisející články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
0 hlasů, průměr 0.00

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ