Předvolební zpravodajství Mf DNES – nic než propaganda

Novinářská onuce, čtenářská ovce

Ve spolupráci s MF DNES, Lidovými novinami a výkupnou starého papíru ve Skleném nad Oslavou přináším aktuální zpravodajství k volbě českého prezidenta.

——————–

HAIKU

Gerd je hrd, je však prd. Výborně to české haiku pasuje na Zemana.
Nežere sice psy jako jeho otec, ale i tak. Blázni ho volí. Hnus, malost. Prý národ!

Les Havířský
autor je tepač zlořádu

***

KOMENTÁŘ

Zeman nebo Schwarzenberg. Oba mají své mouchy. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem, stojí už v Bibli. Ale ruku na srdce, kdo má více chyb? Chybou Karla Schwarzenberga je snad jedině to, že o sobě prohlašuje, že je Čech. Já být na jeho místě, s noblesou aristokrata bych se na taková prohlášení pro těch pár českých nacionalistů, xenofobů a antisemitů vykašlal. Blbečci mu stejně neuvěří. Můžeme jim ale dokázat, jak ukrutně se mýlí. Už tento pátek.

Komár Martinek
autor je medoústý převaděč banalit do pseudopodstatné formy

***

EKONOMICKÝ ROZBOR

Temelín, to je oč tu běží. Z celého srdce bych si přál, aby každý Čech nebo Češka, až uvidí tzv. České matky, jak svými těly (často o rozloze bývalého SSSR) brání evropské hraniční přechody, si nad těmito pouze odplivli. Ale ještě lépe – aby jim věnovali široký americký úsměv. A že je důvod k úsměvu! Americký reaktor je zárukou prosperity pro ČR. Jen začít s dostavbou! Ovšem pozor – Zeman rozumí jaderné energetice snad ještě méně než Dana Drábová. Není tak vyloučeno, že by mohl smělý americko-český jaderný plán překazit. Je věcí každého z nás postavit se k volbě prezidenta nanejvýš odpovědně – jde přece o budoucnost naší ekonomiky, o budoucnost naší i našich dětí.

Šťavel Šťáral
autor je šéfredaktor týdeníku Bezobsažné tlachy o ekonomice s přesahem do PŠM

***

POHLED DÁMY

Paroubek odešel, přišel Zeman. Nemá už bradavici, ale má zase Šloufa. To je zatracený chlap. I v Rusku už od něho prý dávají ruce pryč. Na každém šprochu pravdy trochu. Kromě šprochů o Karlu Schwarzenbergovi. Že prý má německé příjmení. Taková hloupost!

Hana Breptová
autorka je blondýna

***

DIVADLO

Dejte mi pokoj s volbou prezidenta! Jako by nestačilo, že je tu pořád „blbá nálada“ – ještě koukat na Zemana. Kdybyste zvolili prezidentem mě, první co bych udělal, by bylo, že bych si úřad prezidenta zrušil a šel bych někam do vinárny. Jako bývalý prezident bych si to mohl dovolit. Jako bývalý diplomat ve Vatikánu si můžu dovolit leda psát školácké texty do novin za pár šupů. To byl vtip, samozřejmě.
Vlastně jsem chtěl jenom napsat – nevolte Zemana. Ale za to bych nedostal 50 korun.

Martini Spropitný
autor je píšící herec

***

HISTORICKÁ FAKTA

  • Kolem roku 965 doprovází Karel Schwarzneberg do Prahy učence Ibrahima Ibn Jakoba.
  • Vyslovujete-li jméno sira Nicolase Wintona, vyslovujete i jméno Karla Schwarzenberga. Byl to on, kdo mu poradil zachránit židy, a ne sad po dědovi.
  • Během Pražského jara stojí Schwarzenberg za Dubčekem, nedlouho poté před sovětskými tanky. Snímek pořízený Václavem Havlem však může oblétnout svět až o dvacet let později a se zcela nesprávným popiskem. Tak dlouho knížeti vrozená skromnost nedovolila zmínku o fotografii. «Toto je fotka čínského disentu,» rozumějí pak Karlovi jeho Mnichované – a o světovou senzaci je postaráno.

Historie ani volba českého prezidenta by nikomu neměly být putna.

Martin C.
autor je gay

***

VĚDA

Přední česká psycholožka Sára Kohn-Kecalíková si všimla podobnosti voličů Miloše Zemana s nacistickými pohlaváry. „Skutečně; kdyby někteří žili před sedmdesáti lety, pravděpodobně by neměli problém poslat voliče Karla Schwarzenberga do plynu,“ vysvětluje.

***

PRŮZKUM

„Socky“ volí Zemana
Podle průzkumů Zemana volí hlavně lidé s nízkými platy. Majitel agentury jpp rectum
Georg Srdcař přibližuje: „Svůj k svému. Vždyť se podívejte na Schwarzenberga a potom na Zemana!“

***

ŠTVÁČ SE OMLUVIL

Popírač holocaustu a publicista Adam B. Bartoš se po nátlaku vydavatelů českého tisku a představitelů české kulturní fronty omluvil Karlu Schwarzenbergovi za to, že o něm prohlásil, že má německé příjmení.

***

NEZAPOMENEME

Zhruba před 20 lety, za vlády Miloše Zemana, vypukla aféra Chvojen, která co do krutosti neměla v novodobé české historii obdoby. Vpodstatě šlo o shánění „drbů“ na nepohodlnou uklízečku. Petr Panchart se na zrůdné popichování myčky s prvky antisemitismu dobře pamatuje. „Bylo to svinstvo nejhrubšího kalibru. Nejhorší je na tom, že Zeman se od temné minulosti nijak nedistancoval“, upřesňuje.

***

KDO KOHO VOLÍ

Dalajlama
Vaše nádherná země si zaslouží více ctnosti, otevřenosti a harmonie.
Kdybych žil v ČR, volil bych proto Karla Schwarzenberga.

Pepa, bezdomovec ze Vsetína
Volím Zemana. Snad jste si nemysleli, že toho druhýho?

***Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(3 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Média, Méně krav, zato více volů se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

VLOŽIT KOMENTÁŘ