Přeju si prezidenta, ze kterého vyzařuje noblesa, laskavost, empatie a moudrost. U současného mi to chybí

Přeji si prezidenta…«Přeju si prezidenta, ze kterého vyzařuje noblesa, laskavost, empatie a moudrost. U současného mi to chybí.» (Z Facebooku.)

Může to být Tomáš Halík? David Černý? Karel Schwarzenberg? Milan Lasica? Marek Eben? Jan Potměšil? Adolf Hitler? Marta Kubišová? Dalajlama? Václav Havel? (Nehodící se škrtněte.)Související články:

Pravdu nelze sdílet.

Fekálbuk / Tfujtr

-

Oznámkujte kvalitu článku jako v ruské škole (5 = výborná, 1 = špatná) ► 12345
(2 hlasů, průměr: 5,00)

-


Loading ... Loading ...

Článek byl publikován v rubrice Život dnes se štítky , . Kliknutím na příslušnou rubriku nebo štítek zobrazíte články na podobné téma.

2 komentáře u Přeju si prezidenta, ze kterého vyzařuje noblesa, laskavost, empatie a moudrost. U současného mi to chybí

 1. c. 82 napsal:

  Dobrý den,
  náhodou jsem narazil na Váš web (promiňte, na Vaše stránky), a celkem mě zaujaly. Nesdílím s Vámi všechny názory, ale celkově jsem rád že v dnešní na oko neoliberální době nějaká takováhle oáza ještě existuje.
  Normálně bych Vám nikdy nenapsal a tyhle pětipivní „kecy“ si nechal do smrti pro sebe, pokud bych na Vás neměl prosbu. Totiž, je to trochu složitější…
  Kdysi odebíral můj otec pravidelně deník MF Dnes (dříve MF, dnes jen DNES), a v něm bývala (stále je, i když za ta léta se trochu proměnila) čtvrteční příloha, tzv. magazín. A kdysi v jednom čísle, někdy mezi léty 1998 a 2008, byl článek o pražském paláci Lucerna. A u tohoto článku, jak si pamatuji, byla otištěna fotografie jistého R.H. sedícího na židli v salonku hlavního (plesového) sálu, kterak má na koleni posazeného malého klučinu, jistého V.H. (synovce hostitele uvedeného R.H. a zároveň majitele/spolumajitele uvedeného paláce a filmových ateliérů). Nikoho nelze soudit za to co se s ním (V.H.) dělo jako s dítětem, zvláště když má tak složité vztahy v rodině, ale přesto to bylo zajímavé… O to zajímavější je, že když dotyčný V.H. zesnul, snažil jsem se všemi cestami (krom návštěvy knihovny a procházení archivovaných tiskovin – na to bohužel opravdu nemám čas) uvedenou fotografii najít. Tehdy, před těmi třemi lety, jsem jen narazil na různých diskuzích na další lidi, co se pokoušeli na síti najít to, co já, totiž uvedenou fotografii… Jako kdyby se někdo v rámci budování novodobého kultu osobnosti V.H. úspěšně pokusil smazat digitální stopu tohoto snímku (promiňte, číslicovou). Proto Vás prosím, v tomto předvánočním čase, pokuste se uvedenou fotografii najít a pokud to bude možné, s nějakou vtipnou glosou uveřejnit…
  Díky, s pozdravem, c.82

 2. Spravedlivy Slunickar napsal:

  jedna z mala dochovanych rodinnych fotografii pana Adolfa H. s dcerou Angelou M.
  panu c.82 : ona momentka – V.H. na kline R.H. neni jentak k nalezeni, avsak zada-li se jen zdanlive nelogicke souslovi vaclav_kurva_havel, toto pusobi jako magicka formule, sezam, pardon, gugl se otevira jako pokladnice a obnazuje skvosty, z jejichz lesku az oci prechazeji.. nejen V.H, nejen R.H., nejen Lucerna (Luzern?)

VLOŽIT KOMENTÁŘ